Dojemná fotka: Maminka se loučí s umírajícím miminkem

Londýn - Rodičům se nemůže stát nic horšího, než když přijdou o dítě. Taková tragédie postihla i britský pár Sarah a Jonathona. Jejich syn Sebastian zemřel týden po narození. Fotografie, na nichž se matka s malým chlapečkem loučí, obletěly svět.

Ilustrační foto
doporučujeme

Sebastian se dvaatřicetileté Sarah Marriottové a jejímu partnerovi Jonathonovi Blenkisopovi narodil předčasně. Vážil jen dva kilogramy a necelých 300 gramů. Lékaři odhalili, že trpí alveolární kapilární dysplazií, vážným genetickým onemocněním plic. Museli jej napojit na přístroje.

Bohužel Sebastian začal krvácet do mozku a pět dní po porodu doktoři zjistili, že dítě má mozek těžce poškozený. Lékaři rodičům doporučili, že nejlepší by bylo přístroje odpojit.

Zdrcený pár souhlasil a lékaři v 11:07 přístroje odpojili. Přesně týden po chlapcově narození. Sarah umírajícímu chlapečkovi zpívala a četla z dětské knížky (foto zde).

Rodinná tragédie Sarah postihla začátkem dubna, teď se rozhodla se svým příběhem svěřit médiím. Se svým partnerem totiž založili charitativní organizaci, která se snaží získat prostředky na výzkum nemoci, na níž Sebastian zemřel.

"Políbila jsem ho a četla jsem mu z knížky Hádej, jak moc tě miluji, o dvou zajíčcích. Plyšového zajíčka měl celou dobu u sebe," řekla Sarah britskému listu Daily Mail.

"Jen jsme mu říkali, jak moc ho milujeme, líbali ho, omlouvali jsme se, že jsme tomu nemohli zabránit a říkali, jak bychom si přáli, aby to bylo jinak. Vím, že to tak pro něj je lepší. A cítím trochu úlevu, že už necítí žádnou bolest a že do něj přístroje nepumpují léky."

"Když zemřel, tak odpojili přístroje. My jsme ho umyli a konečně jsme ho poprvé mohli obléci do jeho vlastního oblečení," dodala Sarah.

"Bylo to velmi emotivní. Třicet vteřin potom, co jsem odešla, jsem se rozbrečela. Myslím na něj celé dny. Každou noc spím s jeho plyšovým zajíčkem, mám pak pocit, že je mi blíže."

Témata: rakovina | děti
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec oblečení do kanceláře? Pandemie proměnila módní kodex, píše CNN

10.07.2020 09:20 Svým pánským oblekům šitým na míru, pouzdrovým šatům i vysokým podpatkům dejte sbohem. Nová realita…

Češi a konzumace masa? Novým trendem je flexitariánství

09.07.2020 14:21 Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství,…

Na týden dopředu si dovolenou podle předpovědi počasí neplánujte, radí…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Stoprocentní úspěšnost předpovědi počasí je utopie. Zatímco na druhý den dokážete počasí…

Skladatel Ennio Morricone (†91) byl pohřben v tichosti, jak si přál

08.07.2020 09:22 V tichosti a jen za přítomnosti rodiny byl v úterý na předměstí Říma pohřben italský hudební…

Související:

Právě se děje

Další zprávy