Velká pohádková výstava na zámku Úsov láká malé i velké

Šumperk - Pokud také přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi v těchto jarních dnech, mohla by vás zajímat pohádková výstava na zámku Úsov. Ta láká malé i velké návštěvníky, kteří mají v oblibě klasické české pohádky. Letošní turistickou sezonu zahajuje zámek již v úterý 1. dubna.

Přidejte svůj názor

Zámek Úsov
doporučujeme

Stálá expozice Lovecko – lesnického muzea na zámku v Úsově potěší v letošní sezoně i malé návštěvníky. Děti se mohou těšit na velkou pohádkovou výstavu, na které v podobě instalovaných scén uvidí 10 klasických českých pohádek, a to O princezně a drakovi, Sedmero krkavců, Šípková Růženka, Čertův švagr, Červená Karkulka, Jak zvířátka stavěla domeček, Ošklivé káčátko, O Budulínkovi, Smolíček Pacholíček a Perníková chaloupka. Návštěvníci se tak seznámí nejen s dnes už mnohdy zapomenutými pohádkami, ale také se zajímavými muzejními exponáty. Prohlídka expozic za účasti pohádkových bytostí se uskuteční 5. dubna od 9:00 do 16:15 hodin. Zajímavou akcí pro celou rodinu bude také Zámek Úsov v moci čarodějnice Zlomíry, kdy budou 26. dubna návštěvníci provázeni po zámku čarodějnicí a odpoledne je čeká zábavné odpoledne s čarodějnickou tematikou.

Vedle výstavy zvané Pohádky na zámku Úsov, která je součástí hlavního prohlídkového okruhu, je možné navštívit i stálou expozici představující nejen historii hradu Úsova, ale zejména jedinečnou sbírku trofejí africké i evropské zvěře a také procházku po hradbách s nádherným výhledem. V nejvyšším patře zámku je pro milovníky výtvarného umění připravena stálá galerie obrazů akademického malíře Lubomíra Bartoše. Ve sklepních prostorách Vlašimského paláce je "Strašidelný labyrint" pro děti. V přízemí Vlašimského paláce jsou pro změnu umístěny Hádanky a hlavolamy pánů z Vlašimi. A na nádvoří je malé ZOO, kde jsou k vidění kamerunské ovce, pávy nebo getingenské prasátko.

Vstupné činí 90 Kč plné a 45 Kč snížené. Pedagogický dozor skupin žáků a studentů má vstup zdarma. Vlastníci karty Olomouc Region Card mají vstup zdarma, na Rodinné pasy a Senior pasy je sleva 20%. Aktuální informace můžete sledovat také na www.muzeum-sumperk.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama