Jste s partnerem, kterého nesnášíte? Podle odborníků děláte dobře

MAGAZÍN - Jste se svým partnerem či manželem už nějakou dobu a vypracovala jste si na něj alergii? Nemůžete ho už ani cítit a je pro vás těžké být s ním v jedné místnosti? Podle odborníků je potřeba jediné - vydržet to. Vyplatí se to.

Přidejte svůj názor

Jste s partnerem, kterého nesnášíte? Vydržte, vyplatí se to
doporučujeme

Odborné studie prokázaly, že většina párů, které jsou po narození prvního dítěte nešťastné, o deset let později překypují partnerskou spokojeností. Celkem spolu tak zůstává až sedm z deseti párů, které prošly vztahovou krizí.

Ukázal to průzkum společnosti Marriage Foundation, který zjistil, že až 68 procent párů je po deseti letech od krize šťastných. 27 procent z nich se označilo za velmi šťastné.

Průzkum ale ukázal i stinné stránky partnerského soužití. Děti narozené v dnešní době mají jen 50% šanci, že budou aspoň do 15 let vyrůstat s oběma rodiči. "Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je setrvávání v nešťastném manželství ta nejlepší věc, kterou můžete udělat," vysvětluje Herry Benson z Marriage Foundation.

Psali jsme:  

Odborníci se shodují, že krizovým obdobím prochází většina manželství, a pokud ve vztahu nedochází ke zneužívání, násilí nebo jiným vážným problémům, páry by se měly pokusit trable vyřešit.

Právě to totiž vede k tomu, že jsou spolu v budoucnu velmi šťastní. Je například velmi důležité, aby spolu partneři trávili večery, to je podle odborníků významným předpokladem soudržnosti.

Tvrzení, že partnerské problémy se po letech ještě více prohloubí, je podle expertů na vztahy mýtus. Lidé, kteří žijí ve 20 a víceletém partnerství, potvrzují, že na vztahu museli pracovat obě strany. Ne vždy měl sice vztah harmonický průběh, ale vyplatilo se to. Alespoň ve většině případů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chlapec jedl chipsy a hranolky. Drastické následky vyděsily i lékaře

20.11.2019 14:30 Velkou Británii šokoval případ chlapce, který se část života živil převážně smaženými bramborami v…

Po MeToo nastupuje NoBra. Proč se některé ženy rozhodly žít bez podprsenky?

20.11.2019 09:45 Některé ženy se rozhodly, že už nebudou nosit podprsenku. Jejich rozhodnutí následovat hnutí "no…

Zázračné dítě: Chlapec (9) dokončuje univerzitu, jeho IQ je ohromující

19.11.2019 08:31 Devítiletý Belgičan Laurent Simons se chystá příští měsíc dokončit studia na univerzitě v…

Existuje recept na úspěch v životě? Nikdy neusínejte na vavřínech

18.11.2019 17:34 Úspěch, to je spokojený život a často je jeho podpůrným pilířem kariéra. Vaše kariérní dráha začíná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama