I ženy jsou nevěrné: Víme proč!

Praha - Při skloňování slova nevěra, se často hovoří o mužích. O jejích přirozených pudech, o touze lovit. Co když je ale nevěrná žena? Ano, i to se stává, není to tabu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Většinou platí fakt, že nevěra nevzniká ze dne na den. Jedná se o dlouhodobý proces, v němž je podvádění jen závěrečným vyústěním. Neděje se tak bez příčiny, naopak, je to důsledek neřešených partnerských problémů. Jednoduše řečeno, co vám chybí doma, to si hledáte jinde. Někde ale stačí i mnohem méně. Ženy se cítí nemilované, mají hodně práce, nedostatek času na sebe, trápí je stereotyp apod. Na tyhle „okolnosti“ tedy pozor.

Krizová "pětatřicítka"

To je u žen věk, kdy začínají poprvé pociťovat, že už jim není dvacet. I když je paradoxně vědecky dokázáno, že právě v rozmezí 30. - 40. roku jsou ženy nejvíce atraktivní a přitažlivé.

Zároveň je ale velmi důležité konstatovat fakt, že sexuální energie ženy začíná po pětatřicátém roku života rapidně stoupat. Žena se stává náruživější, smyslnější, a dokonce prožívá silné orgasmy. Leckdy takové, jaké doposud neprožila. U mužů je to právě naopak. Své nejvyšší sexuální roviny prožívá kolem pětadvacátého roku, pak už hladina klesá. Muži tedy nejvíce "řádí", když jsou ještě volní a bez závazků.

Když je ženě 35 let, je zpravidla vdaná, vychovává děti, zaběhlá v práci a buduje kariéru. Může se ale stát, že se necítí v manželství uspokojená. A místo, aby tuto situaci řešila s partnerem, najde si milence. Celých  68 procent nevěrných žen si hledá o dost mladší milence, a to především z důvodu vyšší sexuální výkonnosti. Nejde o to, že by hledala lásku. Touží jen po pozornosti a chvilkách, kdy není matka ani žena v domácnosti.

Délka manželství není jedno

Průzkumy prokázaly, že někdy už po 3,5 letech manželství dochází k nevěře. Nejčastěji se toto ale děje 8 let po uzavření sňatku. Důvod je prostý, ženské "plemeno" je rádo opečovávané. Pokud to dostanou doma, nemají důvod chodit jinam. Potřebují něhu, lásku, kterou jim manžel dává najevo, překvapení, společenský život a malé pozornosti například v podobě květiny, které okoření všední den.

I děti hrají svou roli

Po narození potomka prožívá žena naprosto nové období. Hladina hormonů je silně nevyvážená. Bojují s postavou, která momentálně není taková, na jakou jsou zvyklé. Mohou se před svým protějškem stydět svlékat a nakonec může váznout i sexuální život. 

Rodičovství bývá tedy často začátkem partnerské krize. Muž se navíc realizuje v práci, jeho kariéra je na vzestupu. Žena je doma, pečuje o děti a rodinu. Mnohdy jim ale může chybět společné téma. Když to řekneme jednoduše, muž mluví o práci, žena o plenách.  

Partneři nemají jedny společné koleje, ale každý si jede po svých vlastních. Dostavuje se odcizení, nekomunikují a každý si žije ve svém světě. A tomu je důležité zabránit! Pokud jste na mateřské dovolené, hodně čtěte, sledujte společenské dění, zajímejte se o práci partnera. A on by na oplátku měl umět obstarat děti, aby věděl, jak je těžké být celý den jen v jejich společnosti. Je to totiž práce jako každá jiná.

Pracující muž

Je jasné, že manžel pracuje. Tedy respektive se to předpokládá. Ale velmi rizikovým faktorem bývá situace, kdy je muž zcela pohlcen svou prací. Nevidí a neslyší nic kolem.  V zaměstnání tráví mnoho hodin, práci si poté "nosí" domů a už se nestará o potřeby své ženy.

Výsledek je, že s manželkou a rodinou tráví vlastně jen nutné minimum času. A to se musí logicky někde projevit. A taky že projeví. Nejen na kvalitě vztahu, ale i na rozpoložení ženy.

Myslete na to, že věci by se měly nejdříve zkusit opravit, než si půjdete koupit nové. Myslete na to, jak to celé začalo, jak velká láska mezi vámi byla. Vzpomeňte si, proč svůj protějšek milujete a říkejte mu to. Je jednoduché být dotčená a ukřivděná. Když ale o věcech mluvíte a upřímně říkáte, co cítíte, můžete předejít vážným problémům do budoucna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celebrity v boji s COVID-19: Popové hvězdy hrály z gaučů a kuchyní

30.03.2020 08:59 Billie Eilish zpívala na pohovce, Elton John hrál na klávesy, které patří jeho dětem, a Backstreet…

Tenorista Plácido Domingo je kvůli COVID-19 v nemocnici

30.03.2020 07:55 Španělský operní pěvec Plácido Domingo (79) byl kvůli komplikacím spojeným s nemocí COVID-19…

Izraelský papoušek varuje svět: "Koronavirus! Nechoďte ven!"

25.03.2020 08:22 K varování před nebezpečím šíření koronaviru se v Izraeli připojil i papoušek šedý jménem Luca,…

Muž uběhl maraton navzdory karanténě. Světu poslal jasný vzkaz

24.03.2020 14:47 Statisíce lidí po celém světě musí kvůli aktuální pandemií koronaviru trávit dlouhé dny v karanténě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama