Ženský kondom zažívá "boom", šprýmařům nedá spát

Londýn - Ženské kondomy se zvlášť neprosadily před dvacítkou let, kdy se poprvé objevily, ale mnoho společností se opět pustilo s novými produkty do boje za jejich prosazení. Možná podle webu stanice BBC konečně nadešel jejich pravý čas.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Formální označení ženského kondomu bylo FC1, ale vžila se i jiná jména, především femidom. Šprýmaři přišli hned s mnoha názvy, například plastikový pytlík či horkovzdušný balón.

Podobné vtipkování ale není ani po 20 letech všem po chuti. "Hrozně věřím v tento výrobek. Moc věřím, že ženy se chtějí samy chránit. Byly jsme naivní, tedy já určitě byla naivní," říká podle BBC Mary Ann Leeperová, která vedla bývalou společnost Chartex, která s FC1 před lety přišla.

Ženské kondomy mají podle BBC různé výhody oproti pánským. Mohou se zavést už několik hodin před sexem, takže jejich použití nerozptyluje partnery při milování. Také je není třeba odstraňovat hned po souloži. Pro ženy je zvlášť důležité, že je prý lépe chrání před sexuálně přenosnými chorobami.

"Můj přítel a já máme rádi ženský kondom. Je těžké ho použít poprvé, ale jakmile se to naučíte, je to krásné," tvrdí podle BBC jedna z uživatelek, podle kterých zavedený ženský kondom i zvyšuje u obou partnerů sexuální prožitek.

Je nutné používat lubrikant?
Źenské kondomy jsou obvykle prodávány již zvlhčené, podobně jako klasické kondomy pro muže. Někdy je však dodatečné navlhčení potřebné. Některé ženské kondomy jsou vyrobeny z jiného materiálu než kondomy mužské, a proto se mohou mazat nejen lubrikačními gely na bázi vody ale snesou i olej. Avšak pokud chcete použít olej, ujistěte se na příbalovém letáku, zda to váš kondom vydrží, informuje storyboard.cz.

Je možné použít ženský kondom více než jednou?
Doporučuje se pro každý pohlavní styk použít nový kondom (stejně jako je tomu u klasických kondomů pro muže).

Není vnitřní kroužek nepohodlný?
Vnitřní kroužek (a vůbec celý kondom) by neměla žena ani její partner cítit. Pokud cítíte nějaké nepohodlí, zkuste kondom zčásti vysunout a znovu zavést.

Kdy se má ženský kondom vyjmout z pochvy?
Ženský kondom není nutno vyjímat z pochvy okamžitě po styku, měl by však být vyjmut dříve než žena vstane, aby nedošlo k vylití spermatu.

Je možno použít ženský kondom v různých polohách?
Ženský kondom je možno použít v libovolné poloze. Pouze někdy je vhodné použít lubrikační gel. Ženský kondom není konstruován pro anální sex, nicméně řada partnerů používá ženský kondom i pro anální sex.

Je možno použít zároveň ženský i mužský kondom?
Ne, nedoporučuje se používat mužský i ženský kondom současně. Tření dvou gumových povrchů je velmi problematické a mohlo by dojít k protržení nebo shrnutí jednoho (nebo obou) kondomů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Zničit zdraví si můžete i doma. Stačí při úklidu ignorovat místa, kterých…

17.02.2019 11:31 V každé domácnosti žijí bakterie, kterým se daří bez ohledu na to, jak čistotní jste a jak často…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama