Online půjčka se dnes vyřídí rychle, stačí pouze doklad o příjmu

PR článek - Zajímavé řešení, když potřebuje domácnost finanční injekci. Bez dalších otázek a osobního jednání.

Reklama

V moderní době je krátkodobá půjčka velmi oblíbeným produktem úvěrového trhu. A jistě se není čemu divit, neboť rychlost, s jakou padne dohoda, se dá někdy počítat jen na minuty. Všechny formality se vyřeší z pohodlí domova, což zaručuje maximální diskrétnost. Podmínkou je vlastně jen doklad o příjmech, kdy dá žadatel najevo, že pro něj splátkový kalendář nepředstavuje žádný závažný problém. V neposlední řadě jde i o ochranu spotřebitele před neuváženým jednáním.

Rychleji než v bance, jednání s minimem formalit

Internet je zkrátka všude, ovlivňuje do značné míry naše životy. Nakupujeme na něm, seznamujeme se s novými lidmi, čteme si různé zprávy z celého světa. A v neposlední řadě si také sjednáváme úvěry, ať už krátkodobé nebo hypoteční. Je to mnohem jednodušší, protože nemusíme nikam chodit osobně, odpadá i dříve obvyklé jednání přímo v sídle banky. Není přece důvod dělat si zbytečné starosti a hlídat si otevírací hodiny poboček, zvláště když má internet doma prakticky úplně každý a dohoda může padnout během několika málo minut. Sečteno a podtrženo, online půjčka je tedy vyhledávaným artiklem.

Jak poznat opravdu spolehlivého poskytovatele?

Na našem úvěrovém trhu funguje poměrně dost subjektů, takže je jistě namístě otázka, podle jakých kritérií bychom si měli vybírat. Rozhodně nejde o náročnou a složitou volbu, stačí se totiž držet několika doporučení. Vědět, s kým máme tu čest, je totiž zcela zásadní. Podobně jako tehdy, když jde o výběr elektroniky, prohlédneme si nejprve reference. A co dalšího je důležité?

  • Bez poplatků předem. Pokud je nějaký poskytovatel chce, vyhněte se mu raději obloukem.
  • Historie, kterou lze dohledat. Ten, kdo nemá nekalé úmysly, přeci vůbec nic neskrývá, že?
  • Přehlednost webové prezentace. I zdánlivé detaily se dají poměrně snadno dohledat…

První nabídka nemusí být zároveň nejlepší

Pokud jste narazili na zajímavou nabídku, nejásejte předčasně. Měli byste si ji dobře prověřit, a především pak porovnat s dalšími možnostmi na trhu. Kývnout na první z variant, které najdete, znamená jednat spíše trochu ukvapeně. A pokud jde o peníze, takové věci určitě nebudou právě namístě, že? Kromě toho, že nahlédnete do historie firmy byste si měli prověřit i řeč čísel. Díky lepším úrokovým sazbám je možné ušetřit zajímavé částky, vyplatí se tedy věnovat svůj volný čas a trochu hledat.

Potvrzení o příjmu je dnes nutností

V poslední dekádě došla legislativa kolem půjček určitých proměn. V dnešní době je proto podmínkou doklad, kterým zájemce o půjčku potvrdí svůj každoměsíční finanční příjem. Půjčka 8000 Kč tedy vyžaduje jistou záruku kvůli posouzení úvěruschopnosti klienta. V opačném případě bohužel nemůže být úvěr poskytnut – nedočkají se jej například nezaměstnaní, kteří by se mohli dostat i do vážných problémů se splátkovým kalendářem. Je proto lepší, pokud jsou takto ochráněni už dopředu, že?

Půjčku si sjednávejte jen po důkladné rozvaze

Nedostat se kvůli dluhové pasti do finančních problémů znamená dobře přemýšlet a kalkulovat všechny své budoucí kroky, co se rodinné ekonomiky týče. Kdo umí zacházet s penězi, má ve dnešním světě velkou výhodu. Opravdu na tuto půjčku máte, nenastanou potíže? Tuto otázku si položte hned v první řadě a pozor – musíte mít zcela jasno! Pokud by tomu tak nebylo, váhání je jasná nápověda. Tentokrát bude nepochybně lepší úvěr odložit, najít jiné řešení, zamyslet se společně s rodinou nad tím, jak ze situace vyjít bez půjček. Přecenit své síly se nevyplácí, nejen při sportu, ale samozřejmě také v otázkách kolem financí, které jsou mimořádně důležité pro klidný každodenní život…

Témata:  banky půjčky EuroZprávy.cz pr článek

Související

Schůze Senátu ČR DOMÁCÍ

Senát chce zmírnit podmínky bank při poskytování hypoték

Podmínky bank při poskytování hypoték by mohly být volnější. Banky by mohly poskytovat vyšší podíl hypoték, které překračují parametry stanovené Českou národní bankou. Počítá s tím pozměňovací návrh k vládní novele zákona o ČNB, který dnes přijal Senát. Nyní ho dostane k posouzení opět Sněmovna. 

Ze společnosti

Valorizace důchodu v roce 2022? Maláčová má plán!

Valorizace důchodu v roce 2022? Maláčová má plán!

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce v příštích týdnech debatovat o tom, jak navýšit důchody nad rámec standardní valorizace. Částku, kterou by navrhla, nechtěla v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize sdělit, obecně mluvila o několika stokorunách měsíčně.
Tomáš Klus oslaví pětatřicetiny! Co jste o něm nevěděli?

Tomáš Klus oslaví pětatřicetiny! Co jste o něm nevěděli?

Písničkář Tomáš Klus, který se narodil 15. května 1986, patří ke komerčně úspěšným umělcům. Bývalý moderní pětibojař se již přes dekádu pohybuje ve vrchních patrech české populární hudby a svoji tvorbu neomezuje hudebními žánry. Ve svých textech se často vyjadřuje ke společenské a politické situaci v zemi a také aktivně podporuje nejrůznější ekologické aktivity.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Divadlo, ilustrační foto

Divadla a festivaly chtějí také zbavit povinnosti kontrolovat hosty

Zástupci českého divadla požadují po vládě, aby stejně jako provozovatelé restauračních zahrádek nemuseli od návštěvníků požadovat předložení dokladu, že neporušují protiepidemická opatření. V prohlášení zaslaném ČTK to uvedli zástupci zastřešujících kulturních organizací v reakci na dnešní informace z jednání vlády.

před 5 hodinami

Ministerstvo zahraničí

Česko považuje ruské zařazení mezi nepřátelské země za další krok k eskalaci. Zeman opět mlčí

Česko považuje postup Ruska se zařazením na seznam nepřátelských zemí za další krok k eskalaci vztahů nejen s Českou republikou, ale i Evropskou unií a jejími spojenci. V dnešním prohlášení to uvedlo ministerstvo zahraničí. Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen ČR a Spojené státy. Zároveň stanovila maximální počet lidí v Rusku, kteří pro tyto země smějí pracovat. V případě ČR jde o 19 osob, zatímco pro USA nesmí pracovat nikdo.

před 5 hodinami

Moskva, Kreml

Rusko zmrazilo účty americké stanici Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

před 6 hodinami

Andrej Babiš

Babiš prý neumí vyhodnotit roli Benešové v Zemanově rezignaci

Premiér Andrej Babiš (ANO) není schopen vyhodnotit, jak významnou roli v odchodu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana hrál jeho vztah s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO). Babiš dnes ČTK sdělil, že respektuje Zemanovo rozhodnutí odejít ke konci června ve funkci, za jeho dlouholetou práci mu děkuje a do budoucna mu přeje hodně úspěchů.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Vpád Trumpových příznivců do Kapitolu

V souvislosti se vpádem do Kapitolu padlo přes 2000 obvinění

Více než 2000 obvinění z trestných činů proti 411 podezřelým: Takový byl tento týden podle deníku The Washington Post (WP) průběžný účet masivního vyšetřování kolem lednových nepokojů na půdě amerického Kongresu. Vedle klasického vyšetřování pokračuje také snaha samotného Kongresu události prošetřit, přičemž vyjednavači republikánů a demokratů dnes dosáhli dohody ohledně podoby vyšetřovací komise.

před 7 hodinami

ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví upravilo opatření o testování zaměstnanců, které zrušil soud

Ministerstvo zdravotnictví upravilo odůvodnění mimořádného opatření o povinnostech pozitivně testovaných zaměstnanců. V pondělí ho zrušil Nejvyšší správní soud (NSS), opatření vykazovalo podle něj hrubé nedostatky právě v odůvodnění. Na nápravu dostal resort od soudu čtyřdenní lhůtu. Po jednání vlády to dnes řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

před 7 hodinami

Slovensko, ilustrační foto

Česko vrací Slovensko opět do červených zemí

Slovensko se po týdnu na takzvané mapě cestovatele v pondělí vrátí z oranžových do červených zemí s vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Z nejhorší kategorie do červené se přesunou Francie a Andorra. Oranžovou barvu značící střední míru rizika bude nově mít San Marino, do zelené kategorie, pro kterou neplatí žádné povinnosti při cestování, se vrátí Island. V dnešní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

před 7 hodinami

Afghanistán, ilustrační foto

Při výbuchu bomby v mešitě v Afghánistánu zemřelo nejméně 12 lidí

Při výbuchu bomby v mešitě poblíž afghánské metropole Kábulu dnes zemřelo nejméně 12 lidí a dalších 15 bylo zraněno. K explozi došlo během tradiční páteční modlitby, ačkoli v zemi má již druhý den platit třídenní příměří vyhlášené hnutím Tálibán na oslavu svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu. Útok, ke kterému se zatím nikdo nepřihlásil, odsoudilo jak hnutí Tálibán, tak mise Evropské unie v Afghánistánu, informovala agentura Reuters.

před 8 hodinami

Petr Arenberger

Arenberger rezignovat nehodlá, nejasnosti kolem majetku má za vysvětlené

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) považuje vysvětlení svých majetkových poměrů, na které upozornila média, za dostatečné. Novinářům dnes řekl, že nevidí důvod pro svou rezignaci, jak po ní volá opozice. Uvedl, že nic špatného neudělal a řadu věcí už vyjasnil. "Nemyslím si, že bych udělal něco špatného, co by znamenalo moji rezignaci," uvedl. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

DSB21 If At All Kibbutz Contemporary Dance Company

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít divadla. Od 20. do 25. května 2021 se festival se sníženou kapacitou hledišť uskuteční naživo nejen ve venkovních prostorách, ale i ve vybraných brněnských divadlech. Vzhledem k epidemiologické situaci vznikala souběžně online podoba festivalu, která bude zdarma dostupná všem divákům v online prostoru. 

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama