Korupce ve fotbale | Aktuální informace a zprávy | EuroZprávy.cz

Související články:

Fotbal, ilustrační fotografie

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové asociace ČR (FAČR) zabývající se aktuální fotbalovou kauzou v Česku zveřejněno a uvedeno jako podezřelé z ovlivňování výsledků zápasů první ligy. Jedná se o Pavla Rejžka, jenž měl ovlivnit dvě prvoligová utkání Opava vs. Zlín ze srpna 2019 a Plzeň vs. Jablonec z loňského podzimu. Následně si měl za to říct o úplatek ze strany bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra.
Fotbal, ilustrační fotografie

Jak to bude s trestem pro Berbra? FAČR není poškozenou stranou a nesmí nahlížet do spisů

Fotbalová asociace ČR (FAČR) není v nejnovější české fotbalové kauze, která vypukla mimo jiné zatčením tehdejšího místopředsedy asociace Romana Berbra loni v říjnu, poškozenou stranou. Na základě tohoto rozhodnutí se tak FAČR nebude moct nahlížet do spisu a tato skutečnost tak tím pádem zkomplikuje práci jak etické komise, tak i komise rozhodčích. Tudíž tak bude komplikované i trestání Romana Berbra ze strany FAČR.
Fotbal, ilustrační fotografie

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená Portugalcem

Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor Manuel Melo Pereira z Portugalska, jenž tak po vypuknutí nejnovější tuzemské fotbalové aféry nahradil Jozefa Chovance, jehož komise musela loni v říjnu rezignovat, má za cíl přispět k ukildnění situace a pomoct tak obnovit důvěru nejen v české rozhodčí, ale především v český fotbal. Pereira tak ve čtvrtek ujistil, že ti rozhodčí, kteří se objevili v odposleších, si na jaře rozhodně nezapískají. Týká se to tak panů Královce, Ardeleánua či Rejžka.
sport

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z vazební věznici zase zpátky na svobodu. Stíhaný v nejnovější tuzemské fotbalové kauze bude ovšem pochopitelně i nadále. Právě nejen jeho zatčením, ale i dalších 19 osob tuzemského fotbalu 16. října loňského roku nová česká fotbalová kauza vypukla. Jedná se v ní nejen o ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy, ale i o defraudaci peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu, kde byl donedávna šéfem.
Fotbal, ilustrační fotografie

Rogoz je z vazby venku. Berbr stále na propuštění na svobodu čeká

Jeden z obviněných v nejnovější tuzemské fotbalové kauze, konkrétně již bývalý sportovní ředitel druholigového Slavojeb Vyšehrad Roman Rogoz, už opustil vazební věznic. Do té byl Vrchním soudem v Praze uvalen poté, co v polovině října loňského roku policie zatkla hned dvacet osob v českém otbalovém prostředí včetně tehdejšího místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Ten si musí ještě na propuštění na svobodu počkat, přičemž před několika dny se rozhodlo o jeho propuštění z vazby 16. ledna. Připomeňme, že Rogoz vyšel z vazby jen pět dní před vypršením tříměsíční vazby.
sport

I FAČR se cítí poškozena novou korupční kauzou. Mezitím Berbr rezignoval ve STESu

Po úterním jednání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) vychází najevo, že i samotná strahovská fotbalová generalita se vítí poškozena aktuální fotbalovou kauzou v Česku, která vypukla policejním zásahem v polovině října a zatčením 20 osob z tuzemského fotbalového prostředí včetně již bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Ten mimochodem v úterý rezignoval na svou poslední funkci v českém fotbale, kterou zastával a to na funkci člena představenstva marketingové společnosti FAČR STES. „Přihlásili jsme se do probíhajícího trestního řízení jako jeden z poškozených,“ potvrdil po jednání výkonného výborru sám šéf českého fotbalu Martin Malík.
Fotbal, ilustrační fotografie

Českou rozhodcovskou komisi opravdu povede cizinec. Konkrétně Portugalec Pereira

Poté, co v polovině října zatčením nejen tehdejšího místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) a neoficiálního vládce českého fotbalu Romana Berbra, který od té doby sedí za mřížemi ve vazbě, vypukla v Česku nová fotbalová aféra, musela skončit v rakci na to i komise rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem. Tu následně nahradila dočasná tříčlenná komise, kterou má nahradit nová po Novém roce. Nejprve se jako o možném novém předsedovi komise sudích mluvilo o rozhodčím Pavlu Královcovi, tato varianta ale padla poté, co vyšlo najevo, že si volal s Romanem Berbrem před finálovým zápasem MOL Cupu. Nyní výkonný výbor FAČR rozhodl o tom, že se novým šéfem nové komise stane zástupce Evropské fotbalové unie UEFA a to konkrétně bývalý portugalský rozhodčí Vítor Manuel Melo Pereira.
Fotbal, ilustrační fotografie

Povede komisi rozhodčích FAČR opět cizinec? I o tom Strahov s UEFA jedná

Naposledy komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) vedl cizinec tehdy, kdy ho vedl Polák Michal Listkiewicz. Tenkrát ho ale dokázal z čela komise vypudit tehdejší místopředseda FAČR Roman Berbr, který o něm mluvil otevřeně jako o "polském neštěstí". Nyní právě kvůli nejnovější tuzemské fotbalové kauze, kterou v polovině října odstartovalo zatčení 20 lidí z českého fotbalu včetně samotného Romana Berbra, se blíží dost možná angažmá dalšího cizince dosazeného Evropskou fotbalovou unií UEFA v čele české komise rozhodčích. O této možnosti jako první informoval server idnes.cz, přičemž ji pak potvrdil samotný asociační mluvčí Michal Jurman. O tom, jak to nakonec bude, se rozhodne tento týden v úterý.
sport

Telefonát s Berbrem zhatil Královcovo povýšení. Měl být novým šéfem sudích

Fotbalový rozhodčí s mezinárodními zkušenostmi Pavel Královec dlouhodobě platil za nejlepšího rozhodčího u nás a možná i proto přicházel v úvahu i jako nový šéf rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR). Právě o tom měl v úterý dopoledne rozhodovat výkonný výbor FAČR v čele s šéfem českého fotbalu Martinem Malíkem. Jenže mezitím se objevila informace o tom, že Pavla Královce měl úkolovat již bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr před letošním finále MOL Cupu a nakonec tak byl Královec naopak stažen z rozhodcovské listiny pro tento kalendářní rok.
Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Odpískal na Stamford Bridge Královec svůj poslední zápas v kariéře? Možná že ano

Dlouho byl považován za nejepšího českého rozhodčího v současnosti se zkušenostmi s mezinárodním fotbalem. Nyní to vypadá, že se nad jeho kariérou pomalu ale jistě smráká. Poté, co vyšlo najevo, že Pavla Královce podle všeho bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr úkoloval před letošním finále MOL Cupu, který nakonec vyhrála pražská Sparta, si už zřejmě nezapíská vůbec. Rozhodně ne do konce tohoto kalendářního roku, o čemž rozhodl ve středu výkonný výbor FAČR v čele s Martinem Malíkem. A je otázkou, zda se objeví Královec i v listině pro jarní část sezóny 2020/21.
sport

Udělej suchej záchod, slyšel sudí Královec od Berbra. A Sparta vyhrála český pohár

Pomalu ale jistě se na veřejnost dostávají odposlechy z nejnovější české fotbalové kauzy, která vypukla v polovině letošního října, kdy detektivové zatkli vedle dalších 19 lidí z tuzemského fotbalu ataké již bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Z nich podle serveru efotbal.cz vyplývá, že měl právě Roman Berbr, jenž aktuálně ve vazbě a obviněn nejen z ovlivňování zápasů, ale i ze zpronevěry, před letošním finálovým zápasem českého poháru MOL Cup volat sudímu tohoto zápasu Pavlu Královcovi. Mělo se tak stát jen krátce poté, co měl Berbr volat i sportovnímu manažerovi pražské Sparty Josefu Krulovi. Finálový zápas mezi Spartou a Libercem nakonec 1. července letošního roku vyhráli Pražané. Ti nicméně nyní odmítají možné ovlivňování delegace sudích z její strany.
Šmicer, Vladimír

Bývalí reprezentanti vyzývají k fotbalové revoluci. Šmicer a spol. cílí na okresy

Téměř měsíc po zatčení místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, jenž byl obviněn nejen z ovilvňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy, ale i z defraudace peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu, přičemž spolu s ním bylo policií obviněno dalších 19 lidí z fotbalového prostředí, se nejnovější kauza českého fotbalu nikam zásadněji nepohnula a tak bývalí reprezentanti v čele s Vladimírem Šmicerem založili iniciativu za změnu poměrů v českém fotbale. Ke Šmicerovi se přidal třeba bývalý generální sekretář FAČR Rudolf Řepka či zmiňovaní bývalí reprezentanti Milan Baroš a Jan Koller.
UEFA

Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi sudích UEFA

Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet lidí z českého fotbalového prostředí včetně již bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, rezignovala nyní životní parnerka Romana Berbra Dagmar Damková na post členky komise rozhoddčích Evropské fotbalové unie UEFA. Stalo se tak po tom, co Damková rezignovala na všechny své funkce v FAČR, stejně tak, jak to před tím tento týden udělal Berbr.
Korupce

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) se ve středu rozhodla po Romanu Berbrovi rezignovat na všechny funkce v českém fotbale i jeho životní partnerka Dagmar Damková. „Po konzultaci s předsedou FAČR Martinem Malíkem se rozhodla na vlastní žádost rezignovat na pozici v Řídící komisi pro Čechy a také na pozici členky výkonného výboru,“ potvrdil tuto informaci svazový mluvčí Michal Jurman.
Korupce

Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek spolu s dalšími 19 lidmi z fotbalového prostředí zadržen a následně vzat do vazby, čelí obvinění nejen z ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy, ale i ze zpronevěry až 850 tisíc korun. Alespoň o tom informuje server lidovky.cz čerpající z policejního spisu.
sport

Šéf teplického klubu se rozčílil nad slovy Malíka. Chce rezignaci výkonného výboru

Pondělní slova předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martina Malíka o tom, že za současnou korupční aféru, která vypukla minulý týden v pátek, kdy detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi dvacet lidí z fotbalového prostředí včetně místopředsedy FAČR Romana Berbra, jenž pak po vzetí do vazby rezignoval na všechny své funkce ve fotbale a vedle něj pak ve funkci šéfa komise rozhodích skončil i Jozef Chovanec, jsou vinni všichni, kdo v tuzemském fotbale působí, rozčílila šéfa teplického klubu Pavla Šedlbauera. Ten tak vyzval k rezignaaci celý výkonný výbor FAČR v čele s předsedou Martinem Malíkem.
Fotbal, ilustrační fotografie

Roman Berbr rezignoval na post místopředsedy FAČR. Končí také komise rozhodčích

Poté, co v pátek kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželo 20 osob z fotbalového prostředí včetně místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, v pondělí právě v reakci na tuto informaci mimořádně zasedl výkonný výbor FAČR. Výsledkem mimořádného jednání nakonec je, že sám Roman Berbr rezignoval na svůj post místopředsedy, stejně tak jako že valná hromada FAČR odvolala komisi rozhodčích pro nejvyšší soutěže vedenou Jozefem Chovancem.
Korupce

Rozhodnuto! Roman Berbr byl vzat do vazby. Skončil v ní i Rogoz

V neděli se rozhodlo o tom, že místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jehož v pátek spolu s dalšími devatenácti lidmi zadržela policie, bude nakonec vzat do vazby. Pro server Sport.cz tuto informaci potvrdil Berbrův právní zástupce Filip Seifert. „Mohu potvrdit, že Obvodní soud pro Prahu 6 rozhodl o vzetí pana Romana Berbra do vazby. My se domníváme, že k tomu nejsou žádné důvody a podali jsme na místě stížnost,“ nechal se slyšet Seifert po svém opuštění justičního paláce se sídlem v Praze na Míčánkách. "Pokud jde o trestní stíhání, i s ním nesouhlasíme, podali jsme stížnost a budeme se řádně hájit," pokračoval pak s tím, že celou věc nebude dále komentovat.
Fotbal, ilustrační fotografie

Razie ve fotbale! Mezi zadrženými má být i místopředseda FAČR Roman Berbr

Jako blesk z čistého nebe přišla v pátek zpráva o policejní razii v českém fotbalovém prostředí, během které útvar Národní centrály organizovaného zločinu nejen obvinilo 20 lidí, ale devatenáct z nich jich dokonce i zadrželo. Podle informací Deníku N by měl být mezi zadrženými i samotný místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, neoficiálně nejmocnější muž tuzemského fotbalu s kontroverzní minulostí. Právě Berbra měla policie zadržet v pátek ráno, přičemž pak u něj došlo k domovní prohlídce. Vedle toho pak policie zasahovala i v sídle FAČR na Strahově. "Trestní stíhání je vedeno proti dvaceti osobám,“ potvrdila pak deníku Právo vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Česko je tak na prahu další velké fotbalové kauzy.

1 2

Další články

Ze společnosti

Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Otevření kultury? Chinaski slavili koncertem pro tisíce lidí!

Skupina Chinaski, houslový virtuos Pavel Šporcl a divadelní hosté dnes vystoupili na pilotním koncertu s názvem Šance pro kulturu na Křižíkově fontáně na Výstavišti v Praze. Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření mohlo až 2500 diváků být v sektorech na sezení i na stání.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto

Kraje obdrží do 19. května testy, mají školám vystačit do půlky června

Nejpozději do středy 19. května obdrží kraje dodávku antigenních testů pro školy, které by měly školám vystačit do 13. června. Distribuční seznamy pro dodávku budou stanoveny na základě údajů o počtu pracovníků a žáků, které školy vykázaly v dotaznících. Do 21. května má ministerstvo školství v rezervách 600.000 antigenních testů na covid-19. Ministerstvo to školám napsalo v dopise, který má ČTK k dispozici.

před 3 hodinami

Rotterdam je s 610 000 obyvateli druhé největší nizozemské město. Jedná se také o největší evropský přístav, město moderní architektury a zároveň město velkého historického významu.

Nizozemsko a Belgie oznámily zmírnění protiepidemických opatření

Nizozemský premiér Mark Rutte dnes oznámil plán na další zmírnění protiepidemických opatření v zemi s platností od 19. května. Podmínkou je pokles počtu hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče o 20 procent do pondělí, kdy vláda definitivně rozhodne. Belgie plánuje zrušit téměř všechna stávající omezení od 9. června, podmínkou je nanejvýš 500 pacientů na JIP a naočkovaných 80 procent dospělých z více ohrožených skupin, píší belgická média.

před 3 hodinami

Požáry lesu v ČR (léto 2015)

Hasiči dnes zasahovali po celém Česku, likvidovali požáry lesa

Hasiči dnes na několika místech v Česku likvidovali lesní požáry. Zásahy jim komplikoval především silný vítr. U požáru lesa poblíž Černovic na Blanensku vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Na Brněnsku, Vsetínsku a Olomoucku vyhlásili druhé stupně. Požáry v přírodě jsou častější, když delší dobu neprší a je sucho. Ve středu by mělo začít vydatně pršet.

před 3 hodinami

Miloš Zeman odvolil ve volbách

Členové prezidentovy ochranky dostali kvůli oslavě pokutu

Šéf policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž a jeho náměstek Radim Kincl dostali kvůli oslavě na střeše pražského arcibiskupství pokutu. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Podle policejního prezidia spáchali přestupek, když na sobě neměli navzdory platným předpisům respirátory. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Arenberger

Arenberger přiznává vedlejší příjem zhruba 30 milionů korun

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) oznámil mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával v předchozích letech. Vyplývá to z jeho majetkového oznámení, které odevzdal po vstupu do vlády a zveřejnil o víkendu. Nepřiznané milionové příjmy ministr ještě v minulém týdnu odmítal.

před 5 hodinami

NEC SX-9

Německo přispěje na vývoj svého prvního kvantového počítače dvě miliardy eur

Německo v následujících čtyřech letech podpoří vývoj svého prvního kvantového počítače a souvisejících technologií necelými dvěma miliardami eur (51,1 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo hospodářství a resort vzdělání a výzkumu. Podporu německého státu musí schválit Evropská komise.

před 5 hodinami

Prezident Miloš Zeman

Zeman se dnes setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala ministryně. Benešová Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Léto

Česko opět zažilo tropické počasí. Bylo přes 30 stupňů

V Česku dnes meteorologové opět zaznamenali tropické třicítky. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřili 30,2 stupně Celsia. Teplotní rekordy ale padly jen na 11 ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří teplotu 30 a více let. ČTK to dnes řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

před 6 hodinami

Uprchlíci, ilustrační foto

Vláda USA zadržuje desítky tisíc dětí migrantů, tvrdí agentura

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zadržuje kolem 21.000 dětí čekajících na výsledek azylového řízení v neprůhledné síti asi 200 vládních zařízení rozprostřených ve více než 20 amerických státech. V pěti z nich přitom pobývá více než 1000 dětí naráz.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Hotel, ilustrační foto

Opatření by třetina hotelů uvolnila, až bude možný provoz bez omezení

Stávající protiepidemická opatření by podle průzkumu vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz 34 procent hotelů a penzionů odložilo na dobu, kdy bude možný jejich provoz bez omezení kapacity. Naopak co nejrychlejší rozvolnění podporuje 38 procent provozovatelů ubytovacích zařízení, podmínky ale podle nich nesmějí být tak drastické jako návrh moci obsadit nejvýše čtvrtinu kapacity.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama