Kriminalisté dopadli lupiče z banky díky dámské paruce

Ostrava - Moravskoslezští kriminalisté dopadli lupiče, který ve Frýdku - Místku přepadl banku v dámské paruce. Lupič tehdy hrozil, že banku vyhodí do povětří.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Pachatel na počátku letošního července navštívil místní banku, a když přišel na řadu, přistoupil k přepážce, položil na pult igelitovou tašku a dopis. Beze slova pak místo a samotnou banku opustil. V této době se zde nacházelo bezmála padesát lidí, z toho pětatřicet zaměstnanců banky. Přizvaný pyrotechnik zjistil, že se igelitové tašce nenachází žádný nástražný výbušný systém, ale pouze kámen. Samotný dopis pak obsahoval výhružku, že pokud mu nebudou doručeny peníze na smluvené místo, tak bomba v tašce vybuchne. Po pachateli jsme rozjeli rozsáhlé pátrání," uvedl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Kriminalisté okamžitě požádali o pomoc také veřejnost. Lidé pak policistům předávali tipy na podezřelé osoby. A to tak dlouho, až spadla klec a kriminalisté narazili na toho pravého.

"Obdrželi jsme anonymní oznámení, že v obci Baška se údajně pohybuje mladík a dokonce manipuluje s parukou. Toto sdělení bylo pro nás jako rozbuška, a spustilo lavinu opatření, na jejímž konci byl zadržený podezřelý mladík. Ten se k loupeži v bance doznal a navíc sdělil, že se zrovna chystal provést další loupež. Jedná se o čtyřiadvacetiletého muže z Frýdku-Místku, který chtěl tak řešit svou nepříznivou finanční situaci," doplnil mluvčí.

Mladík je vyšetřován na svobodě. Za přepadení banky mu hrozí až desetiletý trest ve vězení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama