Napálil všechny. Muž odseděl trest za někoho jiného

Nymburk - Policie už zná totožnost muže, který si na falešné doklady odseděl trest ve vězení za jednoho z obviněných v případu zabetonovaných těl ze záhornické stodoly.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Příběh dvojnásobné vraždy a zabetonovaných těl je jedním z nejzáhadnějších v historii české kriminalistiky. Teď je muž důležitým svědkem a další nadějí pro kriminalisty, že vrazi budou i po tolika letech potrestáni.

Tento muž se možná zařadí po bok jiných slavných českých vězňů. Povedl se mu husarský kousek. Odsedět trest za jiného odsouzeného - na falešné doklady. Policie nevěděla, kdo to je, lidé ho ale poznali.

"Je na místě poděkovat touto cestou občanům, protože prakticky okamžitě zareagovali na naši výzvu a díky tomu se nám podařilo muže ztotožnit a následně s ním i hovořit," přizvukuje mluvčí protimafiánského útvaru Pavel Hanták.

Trest nastoupil za Josefa Šimka - jednoho z obviněných v případu dvojnásobné vraždy v záhornické stodole. Zřejmě za tučnou sumu, která mu problémy měla vykompenzovat. V českých podmínkách je ovšem podobný případ opravdovým unikátem.

Jestli je teď muž na svobodě, ve vazbě, nebo má třeba i policejní ochranu, už nikdo neřekne. Kriminalisté ale nastiňují, že vnesl nové světlo do záhadného případu dvou popravených.

Dvě těla s prostřelenou hlavou vykopala policie ze země loni 30. září v obci Záhornice na Nymbursku. Vrazi je zalili do betonu ve stodole.

Jednou z obětí byl i jaderný fyzik, čechošvýcar František Rys. Rodina si deset let myslela, že za jeho zmizením mohly být i vyšší zájmy, dokonce i špioni ze CIA.

Témata: krimi | Policie ČR | Vražda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda na Břeclavsku: Policisté obvinili ženu, skončila ve vazbě

22.01.2019 10:06 Policisté v Jihomoravském kraji obvinili z vraždy na Břeclavsku ženu, je ve vazbě, řekl dnes ČTK…

Policie pátrala po dvou mladých dívkách z Prahy, jedna je už doma

22.01.2019 08:51 Aktualizováno Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama