Dopadli ho. Policie obvinila muže, který znetvořil Martinu kyselinou

Plzeň - Dopadla policie už konečně útočníka na půvabnou Martinu, kterou loni na podzim někdo v Plzni zlil kyselinou? Vyšetřovatelé už dokonce muže obvinili. Spekuluje se o tom, že jde o jejího expřítele. Pětadvacetiletá mladá žena má znetvořený obličej, je slepá a stále trpí velkými bolestmi.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Kdo za útokem na krásnou Martinu v Plzni z loňského listopadu stojí? Policie po několika měsících konečně zatkla údajného útočníka. Podle informací Novy útočník Martinu velmi dobře znal a jeden čas patřil mezi její nejbližší. Nyní se čeká na rozhodnutí soudu, zda ho pošlou i do vazby. Martina se stále vzpamatovává z následků brutálního útoku.

"Martina podstoupila bolestivé a náročné transplantace kůže na všech poleptaných plochách těla. Byl jí amputován ušní boltec a část nosu. Ale nejzávažnějším následkem poleptání je poškození očí. Martina je v současné době nevidomá a lékaři si netroufají odhadnout, zda někdy uvidí," prozradila Deníku maminka Martiny.

Mladá žena sice statečně bojuje, ale léčba je velice finančně náročná a rodina už ji nedokáže financovat. „Nikdy jsme v minulosti takové věci nemuseli řešit. Jisté je, že další léčba a operace budou značně finančně náročné," řekla Deníku.

Pokud byste i vy chtěli na léčbu Martiny přispět, rodina vyhlásila veřejnou sbírku. Na pomoc Martině zřídila speciální účet: 2600561978/2010.

Martinu v polovině loňského roku polil kyselinou před domem, kde bydlela. Ráno před domem, otevřel dveře auta, ve kterém seděla a zlil ji žíravinou. Martinu zachránili kolemjdoucí, kteří si od jedné z jejích sousedek přinesli kbelík vody a žíravinou díky tomu dokázali neutralizovat. Přesto má mladá žena trvalé následky a už podstoupila několik plastických operací.

Policie dlouhou dobu k případu mlčela. Ihned po útoku se mluvilo o tom, že vše udělal její expřítel - taxikář Jan. S ním se dívka nedlouho před napadením rozešla. Jan ovšem jakoukoliv vinu odmítl. Po několikaměsíčním vyšetřování však ukázala policie právě na něj.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Postrach chatařů dopaden, recidivista kradl vše od notebooků po jídlo

15.02.2019 10:46 Pelhřimovští kriminalisté obvinili recidivistu (43) z vloupání do rekreačních chat, hrozí mu až tři…

Muž zásoboval drogami část Moravy, přijímal i platbu ve stravenkách

15.02.2019 10:40 Přerovští policisté zadrželi muže (30) podezřelého z rozsáhlé distribuce drog. Pervitinem zásoboval…

Kriminalisté pátrají po nebezpečném žháři, zapálili autobazar i zámek

13.02.2019 09:29 Za požárem humpoleckého autobazaru z listopadu 2017 je stejná skupina lidí jako za požárem zámku v…

Policie našla uprchlého vězně. Včera kvůli němu zastavila provoz na dálnici

12.02.2019 21:53 Policistům se podařilo vypátrat sedmatřicetiletého vězně, který v pondělí utekl z nestřeženého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama