Policie rozbila gang podvodníků a výrobců drog

Praha - Středočeská kriminálka rozbila v uplynulých týdnech organizovanou skupinu, která prodávala ve velkém drogy a navíc se živila podvody. Část skupiny například v obchodních domech přelepovala cenovky u drahého zboží a za sníženou cenu ho pak nakupovala a následně prodávala.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Sedm měsíců kriminalisté Prahy venkov – ZÁPAD monitorovali pohyb dvou skupin osob, které se zabývaly výrobou a distribucí pervitinu. V průběhu šetření zjistili, že fungují zcela nezávisle na sobě, avšak pod vedením jedné konkrétní osoby. Drogu tak dodávali stejným odběratelům a menším distributorům," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

První skupinu zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou už 7. srpna. Celkově se jednalo o 5 mužů a 2 ženy. Hlavního výrobce drog zadrželi policisté ve chvíli, kdy připravoval novou dávku. K dispozici měl 3,5 kilogramu léků, které si nechal přivézt z Polska. Od začátku roku vyrobil muž okolo kilogramu pervitinu v hodnotě 1 miliónu korun.

"Ještě téhož dne bylo všech sedm osob obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tři muži z této skupiny byli následně vzati do vazby. Tři z těchto osob byly navíc obviněny z trestného činu podvodu, kterého se dopouštěly tím, že falšovaly čárové kódy určující ceny výrobků. V různých velkých obchodních centrech si tipovaly dražší výrobky, na které následně umístily padělané kódy. Vždy si tipovaly starší pokladní, u kterých předpokládaly, že si nevšimnou neúměrně nižší ceny výrobku. To se jim dařilo. Zboží pak následně prodávali dále," doplnila mluvčí.

Jeden z pachatelů navíc padělal doklady, a to i pro sebe, i pro další lidi. Výjimkou nebylo ani uzavírání smluv pod falešnou identitou. Policisté v tomto případě zabavili nejen finance, ale také osobní auta.

"Druhou skupinu osob zadrželi kriminalisté v úterý 12. srpna 2014 na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje opět za účasti zásahové jednotky a policistů cizinecké policie. V jejich rukou skončili tři muži a jedna žena. Hlavní výrobce pervitinu byl zadržen taktéž přímo při samotné výrobě. Jedná se o pětapadesátiletého muže, který je vzdělán v chemickém oboru. Sám je konzumentem drog a finanční prostředky takto získané využíval k hraní na automatech. Je nezaměstnaný a výroba drog byla jeho hlavním zdrojem příjmu. Za stejnou trestnou činnost byl již v minulosti několikrát odsouzen," pokračovala Zatloukalová.

I lidé z této skupiny čelí obvinění z nedovolené výroby drog. Dva z mužů jsou stíháni vazebně. Všem nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Témata: krimi | Policie ČR | Drogy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama