Horor v rumburské nemocnici: Zdravotní sestra byla obviněna z vraždy

Rumburk - Zdravotní sestra z Rumburku byla obviněna z vraždy a je podán návrh na uvalení vazby. Spekuluje se, že může mít na svědomí smrt dalších 7 až 11 lidí. Policie nyní vyšetřuje, zda měla komplice a kdo její jednání kryl.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Vedení Lužické nemocnice řeší několik úmrtí pacientů a podala trestní oznámení na svou zdravotní sestru, kterou zároveň ihned propustilo. Vše odstartovalo podezřelé úmrtí sedmdesátileté pacientky ze začátku června.

"Trestní oznámení bylo podáno na základě nestandardních okolností, které se v nemocnici udály," řekl dnes na tiskové konferenci Darek Šváb, ředitel Lužické nemocnice.

Padesátiletá Věra M. je kvůli tomuto úmrtí obviněná z vraždy. Spekuluje se, že konala za účelem eutanazie. K usmrcení pacientů měla používat lék na tlumení činnosti srdce. Darek Šváb vyloučil, že by se jednalo o heparin.

Lékař Petr Vondráček, který ten den sloužil, na tiskové konferenci upřesnil, že pacientka dostávala do žíly draslík. Obviněná pacientka jí však podala velmi vysokou dávku draslíku a došlo k zástavě srdce. Pokud tak obviněná konala za účelem eutanazie, která je u nás nezákonná, hrozí jí 10 až 18 let vězení za vraždu.

Policejní mluvčí Hyšplerová ČTK řekla, že žena byla obviněna z vraždy "podle prvního odstavce" trestního zákoníku. "Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let," píše se v této části zákoníku. Policie uvedla, že nemocnice s ní při vyšetřování případu "plně spolupracuje".

"Z našeho vnitřního šetření nevyplynulo nic, co by nás přimělo k rozšíření trestního oznámení," uvedl Šváb. Nemocnice nepotvrdila podezření na víc případů. Vedení nemocnice podle ředitele podává trestní oznámení na neznámého pachatele zhruba jednou ročně. "Abychom zajistili provedení soudní pitvy, což sami nemůžeme. V minulých případech se prokázalo, že nikdo z personálu nemocnice nepochybil," řekl Šváb.

Žádné zanedbání ze strany lékaře podle vedení nemocnice nenastalo, vytýká mu jen to, že o události prý neinformoval. Proti tomu se ale Vondráček ohradil a řekl, že na případ naopak upozornil. "To není pravda, hned ráno jsem s celou událostí v souladu s předpisy seznámil hlavní sestru," uvedl lékař.

O nemocnici v Rumburku se loni psalo, když jí Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) loni vytkl, že její elektronický informační systém není dostatečně zabezpečen proti neoprávněnému nahlížení do zdravotnické dokumentace. Nemocnice se proti tomuto tvrzení ohradila.

Také o řediteli nemocnice a místostarostovi Rumburku Švábovi média v posledních měsících informovala v souvislosti s obviněním z útisku, podněcování k trestnému činu a z vydírání.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Po dálnici D4 se řítila formule, policie pátrá po řidiči +VIDEO

12.09.2019 15:38 Příbramští policisté pátrají po řidiči formule, který jel v neznámé době po dálnici D4. Jízdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama