Taxík plný drog: Řidič rozvážel po Praze pervitin

Praha - Pražští kriminalisté rozbili gang výrobců pervitinu. Drogy po Praze rozvážel taxikář, a to jak dealerům, tak koncovým uživatelům. Do varny minulý týden vběhla zásahová jednotka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Zadržení skupiny, konkrétně čtyřech mužů a jedné ženy, domovní prohlídky a další úkony trestního řízení trvalo celé tři dny a podíleli se na něm kriminalisté hned ze třech různých oddělení prvního policejního obvodu. Nápomocni jim při tom byli policisté pražské zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, linky 158 prvního policejního obvodu a policejní psovodi se svými čtyřnohými svěřenci. Celkem se na celém zákroku podílelo téměř devadesát policistů. Takzvaná realizace celého případu probíhala hlavně v Praze 5 Lipencích, kde byla zajištěna samotná varna," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Varna byla natolik zařízená, že ji musely do policejních skladů převézt hned dvě nákladní auta. Na samotnou varnu si skupina postavila speciální dílnu a také bazének, ve kterém výrobci drog chladili některé komponenty.

"Bazének byl dle vyjádření expertů víc než nutný. Jen při poslední výrobě drogy, těsně před zadržením, používali zadržení varnu celkem šestnáct hodin v kuse, přičemž vyrobili 1,5 kilogramu čisté látky. Prodejem takovéhoto množství na černém trhu by si výrobci „vydělali" přibližně 6.000.000,- Kč a to díky tomu, že se pervitin téměř nikdy neprodává koncovým zákazníkům v čisté výrobní kvalitě, ale jednou až dvakrát takzvaně ředěný," doplnil mluvčí.

V poutech skončil také pražský taxikář. Ten podle zjištění kriminalistů drogy rozvážel dealerům, ale i koncovým narkomanům. Všech pět pachatelů je nyní obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení.

"U dvou hlavních aktérů celého příběhu ale nelze vyloučit zpřísnění právní kvalifikace, což by pro ně znamenalo, že by za mřížemi mohl strávit až let dvanáct. Čtyři osoby jsou stíhány vazebně, jedna na svobodě. Za zmínku také stojí, že pro jednoho z hlavních organizátorů není pobyt za mřížemi nic nového. Od roku 1982 byl totiž už celkem desetkrát pravomocně odsouzen, z toho sedmkrát za drogové delikty," dodal mluvčí.

Témata: krimi | Drogy | Taxi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama