Pozor na gang podvodníků. Důchodkyni (78) zůstaly jen oči pro pláč

Praha - Od 20. června pracují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu specializující se na kriminalitu spojenou s okrádáním seniorů na případu, kdy důchodkyně přišla kvůli podvodnému jednání skupiny tří lidí o více jak 90 tisíc korun, informuje policie.cz.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Konkrétně se jí po podání seznamovacího inzerátu v novinách přihlásil muž, který se představil jako Michal Doležal z Kobylis, se kterým se po domluvě sešla na schůzce. Po krátkém rozhovoru a vzájemných sympatií seniorka (78) z Hostivaře pozvala nápadníka ještě ten samý den k sobě do bytu. Tam si spolu dali oběd, povídali se, a když pili kávu, tak u dveří zazvonil cizí muž s ženou.

Ti důchodkyni uvedli legendu, že jsou z České národní banky a jestli má platební kartu, protože ji je potřeba vyměnit. Tomu uvěřila, jelikož několik minut před tím jí muž z inzerátu při obědě vyprávěl, že tyto výměny probíhají a že on již svou kartu také odevzdal. Žena dvojici cizích lidí tedy uvěřila a dala jim platební kartu i s PIN kódem.

Následující den se seniorka opět sešla s mužem, který se vydával za Michala Doležala z Kobylis, a po krátké návštěvě restaurace šli znovu k ní domů. Zanedlouho u dveří zase zazvonil stejný muž s ženou jako den před tím s tím, že nesou vyměněnou kartu, ale mají pro ni další nabídku, která tkvěla ve zhodnocení její karty. Pod záminkou zapracování zlata do platební karty ze seniorky vylákali zlatý řetízek i s přívěškem. Ta této legendě zase uvěřila, protože nápadník z inzerátu, který mezi tím celou dobu seděl v kuchyni, chvilku před tím, než dvojice zazvonila na dveře, říkal, že také dal zlato ke zhodnocení své karty.

Další den se ženě opět ozval ten samý muž s tím, že potřebuje půjčit 50 tisíc korun, protože musí zaplatit řemeslníkům. Ale jelikož stejně jako ona odevzdal kartu k výměně, tak si nemůže vybrat z bankomatu. Proto jí požádal, jestli si nemůže půjčit od známých, že peníze brzy vrátí. Žena si tedy požadovanou částku ještě týž den opravdu půjčila a muži předala na zastávce městské hromadné dopravy. To bylo naposledy, kdy se s ním viděla. Následně také zjistila, že jí z účtu někdo vybral všechny peníze, více jak 30 tisíc korun.

Muž reagující na inzerát, který se představil jako Michal Doležal byl bílé pleti, ve věku okolo 60 let, vysoký okolo 180 centimetrů robustní postavy. Měl černo šedé vlasy, které byly vzadu svázané. Mluvil plynule česky, bez přízvuku a bez vad řeči. Měl špatné zuby, které byly neuspořádané a v horní řadě některé chyběly.

Muž vydávající se za pracovníka banky byl bílé pleti ve věku okolo 35 let, vysoký 170 centimetrů, hubené postavy, měl rozježené hnědé vlasy, které působily neupraveným dojmem. Mluvil plynně česky bez přízvuku a bez vad řeči. Oblečen byl do hnědého svetru a pod kterým měl košili.

Žena vydávající se za pracovnici banky byla bílé pleti ve věku okolo 25 let, vysoká 170 centimetrů hodně hubené postavy. Byla velmi bledá, měla chladné ruce a působila dojmem narkomanky. Měla blonďaté vlasy na mikádo a byla neupravená. Oblečená byla do červeného kabátku. Mluvila rovněž plynně česky, bez přízvuku.

Kriminalisté prošetřováním případu zjistili, že vylákanou platební kartou byl proveden výběr z bankomatu v Ústí nad Labem dne 22. 06. 2014.

Policie žádá veřejnost o pomoc. Pokud máte indicie, které by mohly vést k objasnění případu, volejte 158.

Témata: krimi | Policie ČR | důchodci
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec pátrání. Policie našla pohřešovanou dívku (14) z Pelhřimovska

19.03.2019 09:35 Po necelém dni pátrání policie dnes ráno nalezla čtrnáctiletou dívka z Pelhřimovska. Školačka je v…

Policie pátrá po 14leté Ivaně z Pelhřimovska. Neviděli jste ji?

18.03.2019 22:11 Policie pátrá v systému Dítě v ohrožení po čtrnáctileté Ivaně Trojanové z Pelhřimovska. Naposledy…

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama