Zastal se romské přítelkyně, skončil na JIP. Útočníci unikají

Praha - Už několik týdnů žije matka patnáctiletého Lukáše v obrovském stresu. Její syn totiž od poloviny srpna leží v nemocnici, kde skončil po úplně zbytečném a brutálním útoku. Útočníci unikají.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

"Přes den funguju v pohodě, ale na noc si musím brát prášky, abych usnula," svěřila se Lukášova máma Anna Chromá, která od 19. srpna pořádně neví, co s jejím chlapcem bude.

Ten den totiž Lukáše napadla na zastávce autobusu v pražských Malešicích dvojice neznámých mladíků poté, co se čerstvý absolvent základní školy zastal své romské partnerky Simony.

I když už pár dní není v umělém spánku, Lukáš pořád leží na jednotce intenzivní péče a s okolím zatím komunikuje jen vrtěním hlavy. Mluvit prý ještě stále nezvládá.

Jeho milá Simona, se kterou chodí už rok, ho od osudného incidentu, kdy ho na studeném chodníku musela křísit, neviděla. Lékaři ji k Lukášovi totiž odmítají pustit do doby, než ho přestěhují na obyčejný nemocniční pokoj.

"Simona od té doby pořádně nejí, pořád pláče a na Lukáše pořád myslí," říká otec dívky, které se Lukáš na zastávce zastal.

Policie po surovcích pátrá. Celý útok sice natočila nedaleká kamera, ale záběry jsou bohužel velmi nekvalitní. Pokud se ho i jeho kamaráda podaří chytit, hrozí jim za rasově motivovaný útok až deset let natvrdo.

Témata: krimi | rasismus | Policie ČR
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama