Eliška (†9) zemřela násilnou smrtí, prokázala pitva. Vyšetřování pokračuje

Klášterec nad Ohří - Pitva prokázala, že Eliška zemřela násilnou smrtí. Její přesnou příčinu ani to, zda byla dívka zneužita, ale policie odmítá s ohledem na vyšetřování sdělit. Holčička se v úterý nevrátila ze školy domů a její tělo bylo po mnohahodinovém pátrání nalezeno ve středu odpoledne asi kilometr od jejího bydliště. Matka dívky odmítá spekulace, že by za hrůzným činem mohl stát někdo z rodiny.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

371
doporučujeme

Na vraždu dnes reagovalo i vedení města. Starostka Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity) svolala schůzku se zástupci městské i státní policie a vedení školy. Dohodli se, že strážníci a policisté budou nyní vykonávat zvýšený dohled v okolí škol. Ředitelé vyzvou rodiče, aby, pokud mohou, cestou do školy děti doprovázeli.

"Stanovili jsme si pravidla vzájemné komunikace," uvedla starostka. Svolá poradu ředitelů kláštereckých škol, aby je informovala o situaci. "Děti již byly poučeny, aby se pohybovaly ve skupinkách a aby je rodiče, pokud možno, cestou doprovázeli," řekla Mazánková. O změně kamerového systému město podle ní zatím neuvažuje.

Opatřením, které má napomoci zvýšení bezpečnosti a zároveň zklidnění rozjitřené atmosféry ve městě, bude zvýšený dohled strážníků a policistů v okolí škol. "Přijímáme taková opatření, aby se rodiče nemuseli bát o děti," uvedla Bartošová.

Kriminalisté na případu intenzivně pracují. "Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy," řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policisté podle ní zajišťují důkazní materiál, vyslýchají osoby a prověřují poznatky, které by mohly vést ke zjištění pachatele. Za podezřelého prý zatím nikoho neoznačili.

Matka dívky odmítla spekulace, že za vraždou mohl být někdo z rodiny. "To naprosto vylučuji. Udělal to někdo úplně cizí," řekla dnes při telefonickém rozhovoru s novináři.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Po dálnici D4 se řítila formule, policie pátrá po řidiči +VIDEO

12.09.2019 15:38 Příbramští policisté pátrají po řidiči formule, který jel v neznámé době po dálnici D4. Jízdu…

Hororový nález v Teplicích. Před domem leželi dva mrtví lidé

11.09.2019 17:14 Aktualizováno Teplická policie vyšetřuje od dnešního rána úmrtí dvou lidí, jejichž těla kolemjdoucí našli před…

Policisté odvolali pátrání po ženě z Olomoucka, byla nalezena mrtvá

11.09.2019 16:42 Policisté odvolali pátrání po čtyřiatřicetileté pohřešované ženě z Olomoucka, které vyhlásili na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama