Eliška (†9) zemřela násilnou smrtí, prokázala pitva. Vyšetřování pokračuje

Klášterec nad Ohří - Pitva prokázala, že Eliška zemřela násilnou smrtí. Její přesnou příčinu ani to, zda byla dívka zneužita, ale policie odmítá s ohledem na vyšetřování sdělit. Holčička se v úterý nevrátila ze školy domů a její tělo bylo po mnohahodinovém pátrání nalezeno ve středu odpoledne asi kilometr od jejího bydliště. Matka dívky odmítá spekulace, že by za hrůzným činem mohl stát někdo z rodiny.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

371

Na vraždu dnes reagovalo i vedení města. Starostka Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity) svolala schůzku se zástupci městské i státní policie a vedení školy. Dohodli se, že strážníci a policisté budou nyní vykonávat zvýšený dohled v okolí škol. Ředitelé vyzvou rodiče, aby, pokud mohou, cestou do školy děti doprovázeli.

"Stanovili jsme si pravidla vzájemné komunikace," uvedla starostka. Svolá poradu ředitelů kláštereckých škol, aby je informovala o situaci. "Děti již byly poučeny, aby se pohybovaly ve skupinkách a aby je rodiče, pokud možno, cestou doprovázeli," řekla Mazánková. O změně kamerového systému město podle ní zatím neuvažuje.

Opatřením, které má napomoci zvýšení bezpečnosti a zároveň zklidnění rozjitřené atmosféry ve městě, bude zvýšený dohled strážníků a policistů v okolí škol. "Přijímáme taková opatření, aby se rodiče nemuseli bát o děti," uvedla Bartošová.

Kriminalisté na případu intenzivně pracují. "Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy," řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policisté podle ní zajišťují důkazní materiál, vyslýchají osoby a prověřují poznatky, které by mohly vést ke zjištění pachatele. Za podezřelého prý zatím nikoho neoznačili.

Matka dívky odmítla spekulace, že za vraždou mohl být někdo z rodiny. "To naprosto vylučuji. Udělal to někdo úplně cizí," řekla dnes při telefonickém rozhovoru s novináři.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Postrach chatařů dopaden, recidivista kradl vše od notebooků po jídlo

15.02.2019 10:46 Pelhřimovští kriminalisté obvinili recidivistu (43) z vloupání do rekreačních chat, hrozí mu až tři…

Muž zásoboval drogami část Moravy, přijímal i platbu ve stravenkách

15.02.2019 10:40 Přerovští policisté zadrželi muže (30) podezřelého z rozsáhlé distribuce drog. Pervitinem zásoboval…

Kriminalisté pátrají po nebezpečném žháři, zapálili autobazar i zámek

13.02.2019 09:29 Za požárem humpoleckého autobazaru z listopadu 2017 je stejná skupina lidí jako za požárem zámku v…

Policie našla uprchlého vězně. Včera kvůli němu zastavila provoz na dálnici

12.02.2019 21:53 Policistům se podařilo vypátrat sedmatřicetiletého vězně, který v pondělí utekl z nestřeženého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama