Opilec brutálně napadl revizora ve Zlíně, trolejbus byl od krve

Zlín - Šok dnes zažili cestující MHD ve Zlíně. Agresivní pasažér tam brutálně napadl revizora (41). Ten skončil na úrazovém oddělení Krajské nemocnice T. Bati s vykloubeným ramenem, natrženým víčkem pravého oka a s otřesem mozku. Útočník (29) byl opilý. Policie mu naměřila dvě promile a podezírá ho z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Revizor byl napaden na lince číslo 2 jedoucí ze zastávky Dlouhá k Baťově nemocnici. "Přivolaní strážníci ve stojícím trolejbusu spatřili dva zraněné držící se muže," uvedl zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík. Revizor podle něj uvedl, že byl při kontrole cestujícím napaden několika údery do obličeje, kterým se snažil bránit. Muž zase tvrdil, že revizorem byl napaden on. "Ze lži jej však usvědčilo několik ostatních cestujících," doplnil Janík.

Zraněný revizor byl podle mluvčího Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěcha Cekoty hospitalizován. Místo trolejbusu potřísněného krví dopravce na linku nasadil náhradní vůz.

"Je to politováníhodná událost, při níž byl zraněn náš zaměstnanec jen proto, že si plnil své pracovní povinnosti a kontroloval, zdali mají cestující platné jízdní doklady. Bohužel, občas k těmto agresivním útokům dochází. V tomto případě je pozitivní aspoň to, že se fyzický útok nepřenesl na žádného z ostatních cestujících ve vozidle," uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Podle Cekoty společnost letos zaznamenala už tři jiné fyzické útoky na pracovníky přepravní kontroly, žádný z nich však neskončil hospitalizací.

Témata: Trolejbusy | krimi | Násilí
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama