Pražský "rozparovač" po propuštění: Tohle všem vzkazuje

Praha - Muž, který je obviněn z brutální vraždy sousedky, se krátce po svém propuštění znovu ozval svému advokátovi. Sepsal u něj emotivní prohlášení, ve kterém slíbil, že neuteče a přijme následky svého činu. Čtyřiatřicetiletý Ukrajinec se dostal na svobodu kvůli tomu, že soudce při uvalování vazby nepočkal na jeho advokáta.

Přidejte svůj názor

Vězení, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Jsem na svobodě a propuštěný z vazby. Nikdo se mne nemusí bát. Pod vlivem alkoholu jsem se dopustil v bytě závažného jednání proti spolubydlící osobě. Nikdy nikoho jiného jsem nenapadl. Není důvod předpokládat, že bych tak někoho napadl nyní," píše v prohlášení muž.

Slova člověka, který se přiznal k brutální vraždě. Prohlášení vyvěsil na sociální síti, originál má jeho advokát.

Muž ženu ubodal a s odstupem času tělo rozřezal. Jeho části se našly v pražských třídírnách odpadů. "Zpanikařil a snažil se zamést následky," uvedl advokát Karol Hradela.

Po měsíci a půl policie vraha dopadla. Přiznal se a putoval do vazby. Jenže jeho advokát u jednání chyběl. Soudce mu prý nedal dost času.

Z kanceláře k justičnímu areálu to má dvanáct kilometrů. Trasa se dá ujet za dvaadvacet minut, pokud je ovšem Praha volná. Byl ale všední den odpoledne, čas dopravní špičky. Podle soudce měl advokát času dost.

Advokát si stěžoval, že se rozhodlo bez něj. A nadřízený soud pak muže z vazby propustil. Prý mu nic jiného nezbývalo. Čí je to vlastně chyba, zjišťuje ministryně spravedlnosti.

Vrah pochází z Ukrajiny, utéct by ho prý ale ani nenapadlo. V Česku je doma a má tu rodinu. Muž je teď obviněn z vraždy v prvním odstavci a hrozí muž 10 až 18 let vězení. Podle svého advokáta je na trest připraven. "Ví, že bude odsouzen, ví, že bude v kriminále a je mu to líto," dodal jeho advokát.

"Nechci nikomu ublížit. Velmi mne mrzí, co se stalo. Prosím, nepijte alkohol. Já jsem díky němu zničil život sobě i jiným, ať se to nestane i Vám. Promiňte," napsal nakonec svého vzkazu čtyřiatřicetiletý muž.

Loading...
Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Surové napadení v Praze: Dva šestnáctiletí cizinci pobodali muže

21.10.2019 12:11 Policisté podezřívají dva šestnáctileté mladíky z toho, že minulý pátek v Praze 2 po slovním…

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama