Vražda Elišky (†9): Co bude hrát klíčovou roli při vyšetřování?

Ústí nad Labem - Vražda devítileté dívenky z Klášterce nad Ohří otřásla Českem. Vyšetřování hrůzného činu dále pokračuje a podle státního zástupce by mohlo být skončeno do konce roku.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Kriminalisté dál zajišťují stopy a vyslýchají svědky. Klíčovou roli budou podle dozorujícího státního zástupce František Stibor Stibora hrát znalecké posudky, které by měly objasnit, zda obviněný muž netrpí duševní poruchou. "U obviněného budou vyhotoveny znalecké posudky v oboru psychiatrie, psychologie a sexuologie," řekl Stibor a dodal:

"Můj hrubý odhad je, že by vyšetřování mohlo být hotové do konce letošního roku. Záleží ale na tom, kdy znalci posudky dokončí a zda nebude třeba posudky doplnit."

Devítiletá dívka zmizela v úterý cestou ze školy. Její tělo našli policisté při rozsáhlé pátrací akci ve středu odpoledne. Podezřelého, který je bratrancem dívčiny matky, zadrželi ve čtvrtek. "Kriminalisté zjistili, že muž zřejmě děvče nejprve oslovil a potom vylákal na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla dívka později nalezena bez známek života," řekla už dříve krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Obviněný muž se k činu přiznal a je od minulého pátku ve vazební věznici v Litoměřicích.

I když se na vypátrání vraha devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří podíleli především policejní profesionálové, velká část díků patří i "obyčejným" lidem. Dobrovolníci z řad veřejnosti policistům pomohli nejmohutněji především v noci z úterý na středu, kdy běžela veliká pátrací akce na zemi i ve vzduchu, kde hlídkoval vrtulník s termovizí.

"S pátráním po dívce pomáhali strážníci i hasiči, ale rádi bychom velmi poděkovali dobrovolníkům z řad místních, kteří pomáhali s nočním pátráním," řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Pátrači nakonec bezvládné tělíčko malé školačky objevili ve středu odpoledne v lese nedaleko domu, kde Eliška bydlela. Nejspíš byla vysvlečená.

"V průběhu těchto dní jsme prověřovali desítky různých poznatků a provedli jsme desítky výslechů svědků," podotýká mluvčí policie. Je tedy jasné, že i tady mají obyčejní lidé z okolí velký díl na rychlém objasnění hrůzného činu.

Policisté nicméně stále odmítají přesně říct, díky čemu vystopovali jediného obviněného Romana Kalužíka. Nejlogičtější se jeví varianta, že kriminalistům pomohla vrahova DNA. Kalužík už totiž byl v minulosti odsouzený za majetkové přečiny a s největší pravděpodobností tak musel dát svou DNA do celonárodní databáze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama