Pedofilové loví děti na ulici? Počet hlášení roste, policie ve střehu

Děčín/Tábor - V souvislosti s vraždou Elišky (9) z Klášterce nad Ohří se objevují případy, když děti hlásí, že se je pokusil unést neznámý člověk. Poslední případ se stal v Děčíně. Řádí v Česku pedofilní gang, nebo si to jen děti vymýšlí?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Štěpánka Vitvarová pro iDnes.cz uvedla, že jejího desetiletého syna oslovil v pondělí večer v Děčíně neznámý muž a lákal ho, ať se spolu jdou projít.

"Syn jel z fotbalu. Když ho muž oslovil, utekl a hned nám zavolal. Dojeli jsme pro něj," vedla paní Vitvarová. Rodina se ihned obrátila na policii, ta ale žádného podezřelého muže už nenašla.

K incidentu údajně došlo na autobusové zastávce v Litoměřické ulici. Syn paní Vitvarové byl prý v šoku a klepal se. Matka je přesvědčená, že si to nevymyslel.

Otázkou je, zda v Česku skutečně dochází k únosům dětí za bílého dne. Podobných případu je totiž hlášeno za poslední měsíc vícero. Možné ale je i to, že rodiče a jejich děti propadají hysterii.

Dne čtvrtého září naložil neznámý muž nezletilou dívku do auta na Chomutovsku, kus ji vezl a pak ji vysadil. Po záhadném muži stále pátrají kriminalisté.

Policie také pátrá po muži ve věku kolem 40 let, který údajně v okolí Chýnova na Táborsku lákal do svého vozu dvě nezletilé dívky. Pohybuje se prý ve vozidle šedé nebo černé barvy s tmavými skly. Podle dostupných informací muž dívky nenapadl ani na ně jinak nezaútočil.

"Celou záležitost prověřujeme. Ve věci jsme přijali adekvátní opatření, a to jak po linii pořádkové policie, kriminální služby, tak po linii prevence, kdy pracujeme přímo s dětmi v dotčených školách," uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Témata: krimi | děti | pedofílie
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama