Uteče Janoušek před vězením? Jistotu nemá ani jeho advokát

Praha - Lobbista Roman Janoušek už nemá žádnou zákonnou možnost, jak se vyhnout vězení. Soud ho pravomocně poslal na 4,5 roku do vězení za to, že před dvěma lety v opilosti přejel ženu. Janoušek zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu. Jenže to nemá odkladný účinek. Za mřížemi by tak lobbista měl skončit do konce letošního roku. Informuje agentura Mediafax (TNbiz).

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Roman Janoušek

Výraz Romana Janouška po vyslechnutí rozsudku říká naprosto vše. Ještě chvíli předtím si myslel, že se vězení vyhne. Zmohl se jen na jedinou větu: "Nebudu to komentovat." Janouškův život na svobodě se teď počítá už jen na desítky dnů.

Příkaz k nástupu trestu pošle Janouškovi soud. Obvykle to soudy dělají nejpozději do několika týdnů po nabytí právní moci rozsudku. Dopis tak Janoušek obdrží zřejmě do měsíce. Ve které věznici přesně skončí pak bude záležet hlavně na vytíženosti jednotlivých zařízení. "O zařazení do konkrétní věznice rozhoduje dispečer generálního ředitelství vězeňské služby," uvedla mluvčí vězeňské služby Hana Löffelmannová.

Dokud nedostane příkaz k nástupu trestu, je Janoušek volný. Může cestovat, jak je mu libo. Má k dispozici veškeré doklady včetně cestovního pasu. Odsouzený může požádat o odklad nástupu trestu například ze zdravotních důvodů. Těmi zkoušel Janoušek argumentovat už na začátku případu. Ale o odklad trestu lze žádat také třeba kvůli mimořádné události v rodině. Třeba kdyby vyhořel jeho dům v pražském Podolí. Také to by mohl být důvod, který by soud pro odklad výkonu trestu mohl uznat.

Janouškův obhájce zatím využití podobných možností nepředpokládá. "Až dostane případně nějaké rozhodnutí o tom, že má nastoupit výkon trestu, tak jej nastoupí," reagoval advokát Vít Široký. "Tedy předpokládám, že tomu tak bude," dodal raději. Kdyby Janoušek před trestem utekl, soud by požádal o pomoc policii. Pak by přišel na řadu zatykač a mezinárodní pátrání.

Témata: Janoušek, Roman
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se vyhýbal vězení, vzal si bratrovu identitu. Prozradila ho drobnost

23.01.2019 09:55 Přes půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska, na kterého vydal loni v červnu…

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do…

22.01.2019 21:39 Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží…

Vražda na Břeclavsku: Policisté obvinili ženu, skončila ve vazbě

22.01.2019 10:06 Policisté v Jihomoravském kraji obvinili z vraždy na Břeclavsku ženu, je ve vazbě, řekl dnes ČTK…

Policie pátrala po dvou mladých dívkách z Prahy, jedna je už doma

22.01.2019 08:51 Aktualizováno Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama