Exšéf Homolky měl kufr plný milionů, zlata a Hochů od Bobří řeky

Praha - Bývalý šéf nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý stihl před svým zatčením v červnu letošního roku sbalit zavazadlo, které následně ukryl u kamaráda. Podle serveru lidovky.cz bylo v kufru ukryto 185 tisíc eur, 1 milion korun, 5 000 dolarů, tři a půl kilogramů zlata, vzácné známky a kniha Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Podle informací serveru o ničem nevěděla ani jeho manželka. Dbalý poprosil kamaráda M. N., který je zaměstnán jako správce objektů, o dohled nad jeho zavazadlem. Krátce na to si pro Dbalého přišli policisté, obvinili ho z korupce a soud ho poslal do vazby.

Exšéf Homolky podle lidovek tušil, že se na svobodu se jen tak nepodívá, a rozhodl se proto přesunout kufr ho na bezpečnější místo, k příteli působícímu v nemocnici Na Bulovce. Setkání obou mužů a předání kufru mělo proběhnout poblíž jednoho z pražských supermarketů.

Jak přesně kufr policisté vystopovali zůstává tajemstvím. "Když ovšem v šest hodin ráno zazvonilo komando na dveře panelákového bytu M. N., u něhož si Dbalý nejdříve poklad uložil, a udeřilo na něj, začal mluvit. Zavazadlo již u sebe neměl, ale popsal muže, kterému ho předal. Policisté si pro druhého opatrovníka, lékaře V. A., přišli přímo do ordinace, odkud jeli k příbuzným, u nichž kufr schoval. Když ho rozřízli a vypadly bankovky se zlatem, doktor se málem zhroutil. Vyšetřovatelům nicméně tvrdil, že o obsahu nic nevěděl, uschováním chtěl prý pouze oplatit laskavost příteli," uvádí server.

Nález podle lidovek komplikuje Dbalého obhajobu, neboť na obsah kufru si mohl vydělat jen stěží. Po odchodu z pozice ředitelě bral totiž oficiálně 20 tisíc korun měsíčně. Jeho advokátka Katarína Kožiaková Oboňová ale tvrdí, že jde o Dbalého úspory a výdělky ze sběratelské činnosti.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama