Smrt Anety (†23): Policie zjišťuje, zda dívka měla v těle drogy

Praha - Jak a proč zemřela Aneta? Šlo skutečně o sebevraždu? Měla dívka v těle drogy? Vzala si je sama, nebo jí je někdo dal? Čtěte, na čem nyní pracují patologové a toxikologové.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Smrt Anety R. je opředena mnoha nejasnostmi. Ty by mohla pomoci rozluštit soudní pitva, která by měla proběhnout v nejbližší době. Policie bude chtít vědět, zda dívka měla v těle drogy, jaký typ a jaké množství.

"Při nálezu těla zemřelého provádí prohlídku těla lékař nebo koroner. Ten vypíše příčinu smrti do tzv. listu o prohlídce zemřelého a zároveň vypisuje protokol o prohlídce zemřelého, do kterého uvede podrobnosti o nálezu těla, " popsal postup docent Alexander Pilin, přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie.

Poté je povolána pohřební služba. Jestliže šlo o smrt násilnou a okolnosti jsou nejasné, je lékař povinen přivolat Policii České republiky. Pokud je nařízena zdravotní pitva, přepraví pohřební služba tělo do Ústavu soudního lékařství. Zdravotní pitva se provádí za účelem zjištění příčiny smrti a objasnění dalších okolností a mechanismu úmrtí u osob, které zemřely mimo zdravotnické zařízení nebo v něm náhlým, neočekávaným nebo násilným úmrtím, včetně sebevraždy.

Soudní pitvy se provádějí tehdy, když je nařídí orgány činné v trestním řízení. Průběh zdravotní pitvy a pitvy soudní je podobný, jen s tím rozdílem, že při soudní pitvě si vyšetřovatel klade otázky, které pomáhají objasnit příčinu smrti. Tedy jaká poranění byla zjištěna, jaká je souvislost mezi případnými zraněními a případná interpretuje výsledky toxikologického vyšetření.

Právě toxikologické vyšetření považuje v současné době docent Pilin za velmi důležité, obzvlášť s ohledem na drogovou scénu, kde se vyskytuje celá řada neznámých a nových látek. Toxikologickému vyšetření předchází tzv. screening, kde se zjistí, zda v moči nebo krvi jsou přítomny návykové látky. Pakliže je některá z látek screeningem zachycena, následuje specializované vyšetření s hmotnostní detekcí. Tím se zcela přesně určí, o jakou látku se jedná a v jakém množství se v krvi nalézá.

A jak se pozná, zda zabíjela toxická látka v těle nebo něco jiného? Toxikolog stanoví koncentraci látky v krvi a pokud se množství pohybuje ve smrtelném rozmezí, uzavírá se případ jako smrt v důsledku intoxikace.

Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama