Smrt Anety (†23): Policie zjišťuje, zda dívka měla v těle drogy

Praha - Jak a proč zemřela Aneta? Šlo skutečně o sebevraždu? Měla dívka v těle drogy? Vzala si je sama, nebo jí je někdo dal? Čtěte, na čem nyní pracují patologové a toxikologové.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Smrt Anety R. je opředena mnoha nejasnostmi. Ty by mohla pomoci rozluštit soudní pitva, která by měla proběhnout v nejbližší době. Policie bude chtít vědět, zda dívka měla v těle drogy, jaký typ a jaké množství.

"Při nálezu těla zemřelého provádí prohlídku těla lékař nebo koroner. Ten vypíše příčinu smrti do tzv. listu o prohlídce zemřelého a zároveň vypisuje protokol o prohlídce zemřelého, do kterého uvede podrobnosti o nálezu těla, " popsal postup docent Alexander Pilin, přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie.

Poté je povolána pohřební služba. Jestliže šlo o smrt násilnou a okolnosti jsou nejasné, je lékař povinen přivolat Policii České republiky. Pokud je nařízena zdravotní pitva, přepraví pohřební služba tělo do Ústavu soudního lékařství. Zdravotní pitva se provádí za účelem zjištění příčiny smrti a objasnění dalších okolností a mechanismu úmrtí u osob, které zemřely mimo zdravotnické zařízení nebo v něm náhlým, neočekávaným nebo násilným úmrtím, včetně sebevraždy.

Soudní pitvy se provádějí tehdy, když je nařídí orgány činné v trestním řízení. Průběh zdravotní pitvy a pitvy soudní je podobný, jen s tím rozdílem, že při soudní pitvě si vyšetřovatel klade otázky, které pomáhají objasnit příčinu smrti. Tedy jaká poranění byla zjištěna, jaká je souvislost mezi případnými zraněními a případná interpretuje výsledky toxikologického vyšetření.

Právě toxikologické vyšetření považuje v současné době docent Pilin za velmi důležité, obzvlášť s ohledem na drogovou scénu, kde se vyskytuje celá řada neznámých a nových látek. Toxikologickému vyšetření předchází tzv. screening, kde se zjistí, zda v moči nebo krvi jsou přítomny návykové látky. Pakliže je některá z látek screeningem zachycena, následuje specializované vyšetření s hmotnostní detekcí. Tím se zcela přesně určí, o jakou látku se jedná a v jakém množství se v krvi nalézá.

A jak se pozná, zda zabíjela toxická látka v těle nebo něco jiného? Toxikolog stanoví koncentraci látky v krvi a pokud se množství pohybuje ve smrtelném rozmezí, uzavírá se případ jako smrt v důsledku intoxikace.

Loading...
Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

20.09.2019 16:39 Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké…

Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte…

20.09.2019 11:15 Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na…

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama