Dívka (15) chtěla vraždit, tvrdí policie. Oběť (10) mučila a usekla jí prst

Brno - Otřesný případ řeší jihomoravští policisté. Teprve patnáctiletá dívka napadla sekyrou a nožem o pět let mladší holčičku. Té usekla prst.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Případ vzhledem k věku dívek nebudeme komentovat. Lze pouze říci, že podezřelá byla obviněna z pokusu vraždy a je ve vazbě," doplnila mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

V případě, že kauza skončí před soudem, hrozí patnáctileté dívce vzhledem k jejímu věku poloviční trest. Za pokus o vraždu přitom hrozí dospělým nad 15 let vězení. Psychický stav dívky budou nyní zkoumat psychiatři a psychologové.

Podle televize Nova pachatelka vylákala dívku do lesa, přivázala ji ke stromu a mučila ji. Pořezala jí nožem a sekerou odsekla prst na ruce. Při zatčení prý kriminalisté zajistili u podezřelé sekeru i prst oběti. Napadená dívka skončila v šoku v nemocnici.

Agresivitu vyvolává u dítěte nemožnost dosáhnout nebo mít něco, co si velmi přeje. Často to není jen věc, ale je to i touha po ocenění, uznání od druhého. Průvodním znakem u agresivity dítěte je hněv, podrážděnost, provokace, posmívání.

"Velmi se diskutuje o tom, zda je agresivita dědičná. Někteří odborníci se domnívají, že je dědičná, jiní že nikoliv. Domnívám se, že typické povahové vlastnosti, které jedinec může zdědit po rodičích a které se podílejí na tom, že se jeho chování pak projevuje jako agresivní, dědičné jsou (například výbušnost dítěte, temperament, impulsivita)," uvedla PhDr. Ilona Špaňhelová na webu azrodina.cz.

V poslední době se také hovoří o roli sdělovacích prostředků na vývoj dítěte a na jeho agresivitu. Dítě může čerpat z častého sledování televize příklad, jak se má chovat. Jestliže by dítě často sledovalo pořady s prvky agresivity, mohlo by se stát, že by chtělo toto agresivní chování napodobit, vyzkoušet ho.

Aby k tomu nedošlo, je zapotřebí (pokud už dítě pořady v televizi sleduje), aby je sledoval spolu s dítětem i rodič. Dále je zapotřebí, aby rodič komentoval scény v televizi a vysvětlil dítěti, co je dobře a s čím nesouhlasí.

Témata: krimi | pokus o vraždu
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vraždy dítěte v Lounech obviněn mladý muž, hrozí mu výjimečný trest

25.03.2019 22:29 Aktualizováno Policisté obvinili dvacetiletého muže z vraždy dítěte. Případ se stal v polovině února v Lounech,…

V domě na Brněnsku se střílelo. Muž zabil svou matku, pak spáchal…

25.03.2019 16:56 Aktualizováno Dvě oběti má dnešní ranní střelba v rodinném domě v Ostopovicích na Brněnsku. Podle vyšetřovací…

Policisté odvolali pátrání po dívce z Olomoucka. Její matka ji našla na…

25.03.2019 09:09 Policisté odvolali pátrání po čtyřleté dívce z Olomoucka, které vyhlásili na konci ledna letošního…

Policie zadržela pyromana z Prahy. Založil 31 požárů, během 20 minut…

24.03.2019 17:57 Aktualizováno Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého muže, který má podle kriminalistů na svědomí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama