Znásilnil a zabil Elišku (†9). Teď policistům řekl podrobnosti

Klášterec nad Ohří - Roman Kalužík, obviněný z vraždy devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří, začal spolupracovat s policií. Donedávna odmítal vypovídat, a i když se krátce po svém zadržení k vraždě přiznal, pro vyšetřovatele bylo přiznání nepoužitelné, protože k němu nedošlo při výslechu.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

371

Teď už by policie s Kalužníkovým doznáním u soudu už obstála. Kalužík vraždu své malé příbuzné přiznal a vyšetřovatelům popsal i detaily. V pouhých pětadvaceti letech čelí Roman Kalužík obvinění ze dvou nejhorších trestných činů - z vraždy a znásilnění dítěte. Zadržen byl krátce poté, co policie před měsícem objevila Eliščino tělo.

Kalužník se sice ještě s pouty na rukou přiznal, po obvinění ale přestal mluvit. "Jako obviněný ve věci nevypovídal. Posun v tomto směru byl učiněn, trestnou činnost doznal už v procesním postavení obviněné osoby," popsal situaci dozorující státní zástupce František Stibor.

Kalužík vyšetřovatelům sice popsal detaily toho, jak Elišku zabil, řadu okolností mu ale policisté budou muset prokázat. "K těmto okolnostem se za současného stavu věci nebudu vyjadřovat," odmítl reagovat státní zástupce Stibor.

V nejbližších týdnech bude Kalužníka zkoumat několik odborníků. Výsledky by mohly být do konce listopadu. "Budou vyhotoveny znalecké posudky z oboru psychiatrie, psychologie a sexuologie," vysvětlil František Stibor.

V Klášterci základní školu stále hlídají strážníci. Z pietního místa, odkud měl Kalužík Elišku unést, mezitím zmizely všechny svíčky a plyšáci. "Postupně jsme je vyprali a vyčistili, jsme v kontaktu s babičkou Elišky, chtěli bysme je umístit někam k dětem," popsala osud hraček starostka Klášterce Kateřina Mazánková.

Kalužíkovi za vraždu a znásilnění nezletilé hrozí až výjimečný trest. K soudu se případ dostane, až skončí vyšetřování. To by se mohlo stát koncem tohoto nebo začátkem příštího roku. Pak státní zástupce vypracuje obžalobu, pošle ji soudu a ten by měl do měsíce nařídit hlavní líčení. Rozhodující pak budou znalecké posudky. Pokud by se zjistilo, že má Kalužík nějakou deviaci nebo je psychicky nemocný, mohl by se místo vězení dostat například do léčebny nebo detenčního ústavu.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama