Násilníci 40krát zaútočili na bezbranné stařenky, hrozí jim deset let

Praha - Dva nebezpečné zločince, který se při svých přepadeních zaměřovali na okrádání bezbranných starších žen a neváhali při tom použít hrubé násilí, dopadli minulou sobotu pražští kriminalisté. Zlodějům nyní hrozí vězení za loupež a krádež.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Důchdoci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Scénář byl vždy podobný. Dva muži ve věku 40 a 41 let si vybrali starší ženu, často s pohybovým onemocněním. Tu v osamělém místě přepadli a okradli o šperky, peníze a další cennosti. V půlce září třeba skončila po jejich řádění v nemocnici jednaosmdesátiletá stařenka.

"Tu nejprve sledovali od nákupního centra, a poté jí při vstupu do domu v ulici Na Petřinách oloupily. Loupež samotná proběhla tím způsobem, že seniorka vešla do domu, přičemž jí jeden z pachatelů nohou znemožnil zavřít vchodové dveře. V tu chvíli začala přetlačovaná, neboť se poškozená dotyčného bála a dveře se snažila zabouchnout za každou cenu. Avšak s ohledem na svůj věk neměla vůči o poznání mladšímu muži šanci," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Když kriminalisté začali případ vyšetřovat, zjistili, že je takových přepadení v Praze desítky. Vypátrali oba muže a podařilo se jim zajistit i doklady, podle nichž nakradené věci prodávali.

"Kriminalistům se v rámci prošetřování podařilo zajistit písemné podklady, které deklarují, že zadržení do výkupen zlata v desítkách případů prodali řetízky a jiné šperky, za které utržili 130 tisíc korun. To je ale cena výkupní. Vezmeme-li v potaz cenu prodejní, či uměleckou chcete-li, tak v tomto směru dosahuje škoda téměř k jednomu miliónu korun," dodává Hulan.

V případě odsouzení jim za loupež a krádež hrozí až deset let vězení.

Loading...
Témata: krimi | loupež | důchodci
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama