Policie prověřuje další případ údajného kupčení s hlasy v Bílině

Ústí nad Labem - Policie prověřuje už třetí případ údajného kupčení s voličskými hlasy v Bílině na Teplicku. Dnes dopoledne dostali policisté další oznámení, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Všechny případy jsou zatím stále ve fázi prověřování. Vyšetřování je na samém počátku a nedá se říct, jak dlouho potrvá," řekla ČTK Bartošová. Michal Voda ČTK řekl, že iniciativa využila na zdokumentování manipulace voleb v Bílině místní lidi. "Využili jsme figuranty, kteří si nechali vyplatit peníze za hlasy od jednoho obchodníka. Lístky potom samozřejmě do uren nevhodili.

Zajistili jsme je a společně s dalšími materiály je poskytneme policii," řekl ČTK Voda. Podle serveru iDnes.cz dostali figuranti hlasovací lístky se zaškrtnutým hnutím Bílinští sociální demokraté. Vyjádření lídra hnutí a současného místostarosty města Zdeňka Rendla ČTK zjišťuje. "Zadokumentovali jsme i případ, kdy zaplacený hlas byl skutečně do urny vhozen," dodal Voda.

Kromě organizace Naši politici monitorovaly možné manipulace s volbami i Oživení, Nadační fond proti korupci Karla Janečka a Transparency International. Problémy zaznamenali aktivisté i v Kadani na Chomutovsku. "Všechny materiály vyhodnocujeme a poskytneme je policii," dodal Voda.

O údajném kupčení se mluvilo také v ústecké čtvrti Mojžíř a v Teplicích. "Informace jsme prověřovali na místě, protiprávní jednání jsme nezjistili," doplnila Bartošová.

O údajném kupčení s hlasy voličů se v Bílině mluvilo už týdny před začátkem komunálních voleb. Sociálně slabí údajně dostávali nabídku několika set korun za vhozený hlas.

Témata: Volby | podvod
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze došlo k brutálnímu znásilnění, policie pátrá po pachateli

15.03.2019 13:09 Policie dnes informovala o případu brutálního znásilnění, které se odehrálo už předminulý víkend…

Žena naletěla podvodníkovi, nabízel jí peníze od teroristů

13.03.2019 13:41 Téměř o 300.000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí,…

"Falešný" agresivní policista kasíroval řidiče. Policie přiznala, že patří…

11.03.2019 20:30 Českou republiku dnes zasáhl případ údajně falešného policisty, který se pokusil zkasírovat řidiče…

Hádka v Jablonci se zvrtla: Žena několikrát bodla svého manžela

11.03.2019 10:31 Pětašedesátiletá žena v neděli večer v bytě v Jablonci nad Nisou po hádce několikrát bodla nožem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama