V Česku se šíří nebezpečná droga. Mladík vyrobil nový druh extáze

Příbram - Za distribuci drog, hlavně pervitinu a marihuany, zatkli středočeští policisté celkem šest lidí. Zadržení jsou obvinění z distribuce drog a hrozí jim až pětileté vězení. Policisté se také setkali se zcela novou drogou - tekutou podobu extáze.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Drogy: nalezena tekutá látka

Distribuce drog se odehrávala v Příbrami a okolí, na Dobříši a na Sedlčansku. V jednom případě jeden z obviněných prodal i gram kokainu a další zadržený muž předal jednu dávku extáze.

Jeden z obviněných, čtyřiadvacetiletý mladík, vyrobil nový typ drogy, zvaný též tekutá extáze. Látka zvaná též GHB (gamma-hydroxy-butyrát), je anestetikum a příležitostně se používala v lékařství jako anestetikum. V poslední době se však hojně zneužívá jako rekreační droga navozující příjemné pocity a sexuální vzrušení.

"Střední dávka zvyšuje relaxační účinek a prohlubuje smyslové vnímání (zejména hudby a tance). Obvykle se dostavuje veselá nálada. Zároveň s tím se však také snižuje schopnost srozumitelně se vyjadřovat, začínají převažovat pocity otupělosti a nevolnosti. Velmi žádaný je sexuální účinek látky - zvyšuje se hmatová citlivost, schopnost erekce a orgasmu," píše o látce GHB server extc.cz.

Právě čtyřiadvacetiletý muž měl vyrábět GHB neboli tekutou extázi. "Následně ji užil pro svou potřebu a také ji nabídl dalším osobám," uvedla Pučelíková. Stíhán je také kvůli podílnictví, protože loni v srpnu zakoupil tři elektrická čerpadla, o nichž věděl, že pocházejí z trestné činnosti.

Témata: Drogy | krimi
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama