Dítě v ohrožení: Školačka (13) odešla se starším milencem, policie varuje

Praha - Poplach známý jako "dítě v ohrožení" vyhlásili policisté z Liberecka. Pátrají po třináctileté dívce, která utekla z domova. Na útěku se ovšem skrývá společně se svým starším milencem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Dívkou, která vzbudila takový poplach, je třináctiletá Karolína Danešová z Hejnic. Chodí teprve do sedmé třídy základní školy, ale bude asi už pěkné kvítko. Na útěku je totiž se svým dvaadvacetiletým milencem. Policisté dokonce výslovně varují: "Dívka často lže a předstírá pláčem lítost."

Karolína z domova v Hejnicích na Liberecku utekla v neděli (19. října) v půl desáté dopoledne. A podle její matky se pohybuje ve společnosti mladíka Michala Hesse. Matka zmizení dcery policii ohlásila odpoledne. Nejprve se totiž snažila komunikovat s přítelem dívky.

Sama Karolína mobilní telefon nemá, Michal Hess ale ano. Matka s ním v neděli i mluvila, ale pak se mladík odmlčel a telefon vypnul. Od té doby je nedostupný. Je nanejvýš pravděpodobné, že je na útěku společně se školačkou, takže policisté pátrají i po něm. Dívka se údajně neozvala ani svým kamarádkám, a to ani prostřednictvím sociálních sítí.

Při odchodu z domova na sobě Karolína Danešová měla světlé džíny, hnědé triko a hnědou košili s 3/4 rukávy, bílé tenisky, svítivě žlutou kšiltovku. Na krku má na zeleném koženém řemínku světle zelený křížek velikosti cca 2 cm - asi z nefritu a na druhém koženém řemínku satanskou hvězdu o průměru cca 2,5 cm.

Dívka je vysoká asi 155 až 160 centimetrů, má hnědé oči a je střední postavy. Vlasy má Karolína dlouhé až po zadek, s pěšinkou uprostřed a obarvené načerno. Zvláštním poznávacím znamením je vada jejího pravého oka - trochu šilhá.

"V minulosti se ještě nestalo, že by dívka z domova utekla. S přítelem, se kterým odešla, by měli být bez finančních prostředků," upozorňují policisté. Přestože ihned po oznámení vyrazili i za přítelem dívky a na další místa, kde by spolu mohli být, pátrání je dosud neúspěšné.

"Žádáme proto o spolupráci veřejnost," vyzývají policisté. Veškeré poznatky o pohybu této dívky lze sdělit na kterékoliv policejní služebně, tísňové lince 158 nebo přímo Službě kriminální policie a vyšetřování Liberec - Pátrání na tel. čísle 724 200 790.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

20.09.2019 16:39 Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké…

Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte…

20.09.2019 11:15 Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na…

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama