Dítě v ohrožení: Školačka (13) odešla se starším milencem, policie varuje

Praha - Poplach známý jako "dítě v ohrožení" vyhlásili policisté z Liberecka. Pátrají po třináctileté dívce, která utekla z domova. Na útěku se ovšem skrývá společně se svým starším milencem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Dívkou, která vzbudila takový poplach, je třináctiletá Karolína Danešová z Hejnic. Chodí teprve do sedmé třídy základní školy, ale bude asi už pěkné kvítko. Na útěku je totiž se svým dvaadvacetiletým milencem. Policisté dokonce výslovně varují: "Dívka často lže a předstírá pláčem lítost."

Karolína z domova v Hejnicích na Liberecku utekla v neděli (19. října) v půl desáté dopoledne. A podle její matky se pohybuje ve společnosti mladíka Michala Hesse. Matka zmizení dcery policii ohlásila odpoledne. Nejprve se totiž snažila komunikovat s přítelem dívky.

Sama Karolína mobilní telefon nemá, Michal Hess ale ano. Matka s ním v neděli i mluvila, ale pak se mladík odmlčel a telefon vypnul. Od té doby je nedostupný. Je nanejvýš pravděpodobné, že je na útěku společně se školačkou, takže policisté pátrají i po něm. Dívka se údajně neozvala ani svým kamarádkám, a to ani prostřednictvím sociálních sítí.

Při odchodu z domova na sobě Karolína Danešová měla světlé džíny, hnědé triko a hnědou košili s 3/4 rukávy, bílé tenisky, svítivě žlutou kšiltovku. Na krku má na zeleném koženém řemínku světle zelený křížek velikosti cca 2 cm - asi z nefritu a na druhém koženém řemínku satanskou hvězdu o průměru cca 2,5 cm.

Dívka je vysoká asi 155 až 160 centimetrů, má hnědé oči a je střední postavy. Vlasy má Karolína dlouhé až po zadek, s pěšinkou uprostřed a obarvené načerno. Zvláštním poznávacím znamením je vada jejího pravého oka - trochu šilhá.

"V minulosti se ještě nestalo, že by dívka z domova utekla. S přítelem, se kterým odešla, by měli být bez finančních prostředků," upozorňují policisté. Přestože ihned po oznámení vyrazili i za přítelem dívky a na další místa, kde by spolu mohli být, pátrání je dosud neúspěšné.

"Žádáme proto o spolupráci veřejnost," vyzývají policisté. Veškeré poznatky o pohybu této dívky lze sdělit na kterékoliv policejní služebně, tísňové lince 158 nebo přímo Službě kriminální policie a vyšetřování Liberec - Pátrání na tel. čísle 724 200 790.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama