Řidič na D1 způsobil nehodu a ujel. Dostal 6 let a přišel o auto

Praha - Pořádný flastr vyfasoval u soudu v Brně před několika dny cizinec, který loni v létě vybrzdil na dálnici D1 auto plné lidí, které kvůli tomu havarovalo. Navíc přišel o auto a několik let nesmí sednout za volant.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Krajský soud nejmenovanému cizinci, který trvale žiije na Žďársku vyměřil za nebezpečný manévr šest let natvrdo, rozhodl o zabavení jeho superbu a navrch muž čtyři roky nesmí sednout za volant jakéhokoli auta.

Rozsudek zatím ovšem není pravomocný a trest za těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci se tak ještě může změnit.

Šestačtyřicetiletý cizinec se k soudu dostal kvůli incidentu z loňského 27. července. "V uvedený den krátce před polednem projížděl cizinec se svým osobním vozidlem Škoda Superb po dálnici D1 ve směru od Prahy na Brno. Když tento řidič dojel v levém jízdním pruhu rychlostí kolem 130 kilometrů v hodině Hondu Accord, kterou řídila třicetiletá řidička, tak pokračoval v jízdě v těsné blízkosti za tímto vozidlem," připomíná policejní mluvčí Dana Čírtková.

Mladé šoférce se pochopitelně nelíbilo, že se jí cizí superb lepí na zadní nárazník a uhnula do pravého pruhu. Muž ji ovšem nepředjel, místo toho se nalepila pro změnu vedle ní a schválně na hondu najel.

Řidička zareagovala rychle a strhnutím volantu se vyhnula nehodě. Řidiči v superbu to ovšem evidentně nestačilo, hondu předjel a vybrzdil. Auta se sice díky rychlé reakci řidičky nesrazila, stalo se ovšem něco horšího.

"Vozidlo se dostalo do smyku, stalo se neovladatelným, přitom přejelo přes zpevněnou krajnici a narazilo do krajových ocelových svodidel. Při nehodě utrpěla řidička zranění - pohmoždění krční páteře," doplnila Čírtková.

Šoféra superbu ovšem to, že způsobil nehodu, nijak nevzrušilo a pokračoval v cestě do Brna.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama