Muž zapálil chalupu. Když mu žena nabídla pomoc, oslepil ji

České Budějovice - Během týdne brutálně napadl dvě ženy, teprve teď skončil ve vazbě. Čtyřiatřicetiletého zdrogovaného muže poslal soud do vazby. V úterý totiž naprosto bezdůvodně napadl ženu, která mu chtěla pomoct uhasit požár jeho pronajaté chatky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Obyvatelé chatové osady Dehtáře na Českobudějovicku si mohou oddychnout. V úterý tam jednu z chatařek napadl zdrogovaný muž. Toho soudkyně v pátek odpoledne poslala do vazby. Soudkyně o vazbě rozhodla kvůli tomu, že čtyřiatřicetiletý muž z Mostecka může být nebezpečný sobě i svému okolí.

Soudkyně přihlédla i k tomu,že muž zaútočil dvakrát za sebou. Čekají ho zřejmě další psychologické posudky, které by měly dát odpověď na to, zda trpí psychickou poruchou, nebo agresivitu u něj způsobují drogy.

Muž v úterý při zatápění podpálil pronajatou chatu, poté zaútočil na svou sousedku, která se mu snažila pomoci. Dala mu oblečení a nabídla mu, aby se umyl. "Načež on tam popadl nůž a začal jí bodat do obličeje,pořezal jí na obličeji," uvedl majitel sousední chaty Karel Karas. "Napadl jí,ona se bránila on na ní křičel že ji zabije,že jí vyškrábe oči," doplnila dcera napadené Iveta Stráská.

Útočník ji pobodal v obličeji a poranil jí i oči. Ta s těžkými zraněními skončila v nemocnici.Čtyřiatřicetiletý muž pak skončil v cele, v pátek ho soud poslal do vazby, kde bude čekat na soud. Za útok mu hrozí až osmnáctileté vězení.

Muž není policii neznámý. Podobně napadl jinou ženu už v sobotu. "Zaklepal na dveře schoval se pani vyšla on na ni skočil a začal ji škrtit," popsal Karas.

Policisté ho tehdy zadrželi a předali lékařce, aby posoudila jeho psychický stav. Podle ní šlo o abstinenční příznak y a hospitalizace nebyla nutná. A tak ho policisté propustili. Po pár dnech zaútočil znovu.

Témata: žhářství | napadení
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Lupič okradl ženu na koloběžce, přišla o 400 tisíc. Policie zveřejnila…

18.02.2019 10:43 Policie od prosince pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že v Praze 8 ženě na koloběžce ukradl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama