Zásahovka obsadila olomouckou nemocnici kvůli hrozbě sebevraha

Olomouc - Speciální zásahová jednotka obsadila v sobotu večer Olomouckou fakultní nemocnici. Neznámý muž v ní údajně vyhrožoval sebevraždou, aby poskytl své orgány pacientům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policisty na na hrozbu sebevraha upozornil sám pachatel, který jim podle informací Práva zaslal mail. Do objektu musela dorazit i speciální zásahová jednotka.

„Neznámý člověk hrozil, že v olomoucké fakultní nemocnici spáchá sebevraždu proto, aby daroval orgány," řekl deníku vyšetřovatel Martin Nassveter.

Policisté následně udělali nezbytná opatření, aby nedošlo k ohrožení personálu nemocnice, pacientů ani příchozí veřejnosti. Autora, který se prý chtěl zabít, aby daroval své orgány, se zadržet nepodařilo. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant řekl dnes ČTK, že urgentní příjem je nadále hlídán policisty. 

"Fakultní nemocnice Olomouc dostala celkem tři e-maily, ve kterých nás neznámý člověk informoval, že hodlá spáchat sebevraždu v prostorách nemocnice, aby mohly být jeho orgány po smrti využity k transplantaci," řekl mluvčí nemocnice. Nemocnice policisty kontaktovala už po prvním vzkazu, protože nechtěla situaci podcenit a chtěla zajistit bezpečnost pro pacienty i zaměstnance.

"Přeorganizovali jsme péči v ambulantních prostorách u urgentního příjmu, kde mělo podle informací z mailů v sobotu v podvečer k sebevraždě dojít, aby se tam v inkriminovanou dobu nepohybovali pacienti, a nebyli tak ohroženi. Posílili jsme také interní bezpečnostní službu a policii jsme poskytli maximální spolupráci," doplnil mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama