Zásahovka obsadila olomouckou nemocnici kvůli hrozbě sebevraha

Olomouc - Speciální zásahová jednotka obsadila v sobotu večer Olomouckou fakultní nemocnici. Neznámý muž v ní údajně vyhrožoval sebevraždou, aby poskytl své orgány pacientům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisty na na hrozbu sebevraha upozornil sám pachatel, který jim podle informací Práva zaslal mail. Do objektu musela dorazit i speciální zásahová jednotka.

„Neznámý člověk hrozil, že v olomoucké fakultní nemocnici spáchá sebevraždu proto, aby daroval orgány," řekl deníku vyšetřovatel Martin Nassveter.

Policisté následně udělali nezbytná opatření, aby nedošlo k ohrožení personálu nemocnice, pacientů ani příchozí veřejnosti. Autora, který se prý chtěl zabít, aby daroval své orgány, se zadržet nepodařilo. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant řekl dnes ČTK, že urgentní příjem je nadále hlídán policisty. 

"Fakultní nemocnice Olomouc dostala celkem tři e-maily, ve kterých nás neznámý člověk informoval, že hodlá spáchat sebevraždu v prostorách nemocnice, aby mohly být jeho orgány po smrti využity k transplantaci," řekl mluvčí nemocnice. Nemocnice policisty kontaktovala už po prvním vzkazu, protože nechtěla situaci podcenit a chtěla zajistit bezpečnost pro pacienty i zaměstnance.

"Přeorganizovali jsme péči v ambulantních prostorách u urgentního příjmu, kde mělo podle informací z mailů v sobotu v podvečer k sebevraždě dojít, aby se tam v inkriminovanou dobu nepohybovali pacienti, a nebyli tak ohroženi. Posílili jsme také interní bezpečnostní službu a policii jsme poskytli maximální spolupráci," doplnil mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Škoda jde do…

21.10.2019 13:27 Maskovaní zloději dnes krátce po 4:00 vykradli klenotnictví v centru Brna, odnesli si zboží za…

Surové napadení v Praze: Dva šestnáctiletí cizinci pobodali muže

21.10.2019 12:11 Policisté podezřívají dva šestnáctileté mladíky z toho, že minulý pátek v Praze 2 po slovním…

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama