Policie uzavřela kvůli granátu část Plzně

Plzeň - Policie dnes ráno uzavřela část plzeňské čtvrti Doubravka, před obchodním centrem Centrum údajně leží obranný granát. Kvůli události byla odkloněna doprava, lidé z centra a okolí ve vzdálenosti do zhruba 200 metrů od něj byli evakuováni. Po zhruba dvou hodinách, kolem 09:30, začala dnes policie pouštět zpět lidi evakuované z části plzeňské čtvrti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Plzeň
doporučujeme

"Dostali jsme to hlášeno od městské policie v 07:24. Svědkyně jim oznámila, že na schodech u centra je položen granát," uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Silnice vedoucí kolem Centrum, tedy zhruba 500 metrů dlouhý úsek kolem Masarykovy třídy, byl zcela uzavřen z obou směrů, doprava musela být odkloněna. Částečně neprůjezdná je Smrkova ulice, uzavřeny jsou také ulice Na Malé Doubravce, Družby a Opavská. Od místa nálezu jde o kruh v průměru půl kilometru.

"Evakuovali jsme celé obchodní centrum i okolí, tedy všechny rodinné domy, bytové i nebytové prostory, odhadem jde o zhruba stovku lidí," uvedla Štefflová. Podle ní pomohlo, že lidé už byli ráno v práci, množství evakuovaných proto není tak velké. Pro evakuované je přistaven hasičský autobus, jenž jim poskytuje azyl, podle zjištění ČTK se v něm nebo u něj pohybuje zhruba desítka lidí. "Většina lidí řekla, že se o sebe postarají," uvedla mluvčí.

Přivolaný pyrotechnik funkční granát F-1 zajistil a odvezl na policejní expozituru do Teplic. Tam zbraň podrobí zkoumání. Policie nyní zjišťuje, jak se nebezpečná munice na místo dostala, bude zkoumat kamerové záznamy a vyslýchat svědky.

Loading...
Témata: Plzeň | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama