Policie uzavřela kvůli granátu část Plzně

Plzeň - Policie dnes ráno uzavřela část plzeňské čtvrti Doubravka, před obchodním centrem Centrum údajně leží obranný granát. Kvůli události byla odkloněna doprava, lidé z centra a okolí ve vzdálenosti do zhruba 200 metrů od něj byli evakuováni. Po zhruba dvou hodinách, kolem 09:30, začala dnes policie pouštět zpět lidi evakuované z části plzeňské čtvrti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Plzeň

"Dostali jsme to hlášeno od městské policie v 07:24. Svědkyně jim oznámila, že na schodech u centra je položen granát," uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Silnice vedoucí kolem Centrum, tedy zhruba 500 metrů dlouhý úsek kolem Masarykovy třídy, byl zcela uzavřen z obou směrů, doprava musela být odkloněna. Částečně neprůjezdná je Smrkova ulice, uzavřeny jsou také ulice Na Malé Doubravce, Družby a Opavská. Od místa nálezu jde o kruh v průměru půl kilometru.

"Evakuovali jsme celé obchodní centrum i okolí, tedy všechny rodinné domy, bytové i nebytové prostory, odhadem jde o zhruba stovku lidí," uvedla Štefflová. Podle ní pomohlo, že lidé už byli ráno v práci, množství evakuovaných proto není tak velké. Pro evakuované je přistaven hasičský autobus, jenž jim poskytuje azyl, podle zjištění ČTK se v něm nebo u něj pohybuje zhruba desítka lidí. "Většina lidí řekla, že se o sebe postarají," uvedla mluvčí.

Přivolaný pyrotechnik funkční granát F-1 zajistil a odvezl na policejní expozituru do Teplic. Tam zbraň podrobí zkoumání. Policie nyní zjišťuje, jak se nebezpečná munice na místo dostala, bude zkoumat kamerové záznamy a vyslýchat svědky.

Témata: Plzeň | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama