Velké pátrání na hranicích: Dvě malé školačky se nevrátily ze školy domů

Žilina - Velké pátrání po dvou malých školačkách se rozeběhlo na hranicích mezi Českou republikou a Slovenskem. Sestry se nevrátily ze školy domů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie SR, ilustrační fotografie

Už téměř 24 hodin je nikdo neviděl. Nepřišly domů včera ze školy a mimo domov byly i celou mrazivou noc. Všichni se teď bojí o jejich životy. Pátrání, které se rozeběhlo, je zatím bezúspěšné. "Domů nepřišly a od té doby po nich není žádná stopa," potvrdila žilinská krajská policejní mluvčí Jana Balogová.

Anetka (9) a Sabinka (7) odešly ve středu po vyučování. Do školy chodí v obci Staškov v okrese Čadca nedaleko od hranic s Českou republikou. Rodiče vše oznámili na policii a rozběhlo se velké pátrání, do kterého se zapojily stovky lidí.

Pátrací tým pročesával terén do časných ranních hodin. Prohledávali školu, domy, přistavená auta, přilehlý les a hledali i v okolí koryta řeky Kysuca. Zatím bezvýsledně. "Máme o dívenky velké obavy. V noci byl mráz až - 7 ° Celsia," řekl ve čtvrtek ráno pro Čas.sk šéf dobrovolných oravských záchranářů Igor Janckuliak.

Po odvysílání reportáže ve večerních Televizních novinách se policii ozvala paní, která děvčata viděla. "Potkala jsem je ve 14:50 hodin u dětského hřiště. Slečny měly školní brašny a mladší nesla v ruce igelitovou tašku. Šly směrem k obecnímu úřadu," tvrdí svědkyně. Nedaleko od domu, kde dívky bydlí, se našly i pohozené kresby, na kterých je namalován jakýsi pokojíček. Zatím ale nikdo nepotvrdil, jestli obrázky kreslily ztracené sestry.

Stopy po dívkách končí na autobusové zastávce, kde je žena viděla naposledy. Příbuzní ani policie zatím přesně nevědí, co se mohlo stát. Dívky neměly špatný prospěch ve škole, nepocházejí ani ze sociálně slabých poměrů.

Pátrání bude pokračovat dál. Dnes už i za pomoci vrtulníku s termovizí a psovodů.

Popis hledaných holčiček

Sabina (7) je vysoká asi 120 cm, štíhlé postavy, má blond vlasy po ramena, které nosí ve dvou copech. Měla oblečenou modrou riflovou bundu, růžové manšestrové kalhoty, růžové tenisky, měla růžovou školní tašku, růžovou čepici a nosí růžové brýle.

Aneta (9) je vysoká asi 130 cm, štíhlé postavy, má blond vlasy po ramena, které nosí ve dvou copech. Oblečené měla fialové rifle, růžovou bundu, červené kotníkové boty, měla školní batoh fialové barvy, zelenou čepici.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Postrach chatařů dopaden, recidivista kradl vše od notebooků po jídlo

15.02.2019 10:46 Pelhřimovští kriminalisté obvinili recidivistu (43) z vloupání do rekreačních chat, hrozí mu až tři…

Muž zásoboval drogami část Moravy, přijímal i platbu ve stravenkách

15.02.2019 10:40 Přerovští policisté zadrželi muže (30) podezřelého z rozsáhlé distribuce drog. Pervitinem zásoboval…

Kriminalisté pátrají po nebezpečném žháři, zapálili autobazar i zámek

13.02.2019 09:29 Za požárem humpoleckého autobazaru z listopadu 2017 je stejná skupina lidí jako za požárem zámku v…

Policie našla uprchlého vězně. Včera kvůli němu zastavila provoz na dálnici

12.02.2019 21:53 Policistům se podařilo vypátrat sedmatřicetiletého vězně, který v pondělí utekl z nestřeženého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama