Řidič BMW zabil při hazardní jízdě dívku (†13), dostal tři roky

Vsetín - Tři roky za smrt třináctileté dívky - takový verdikt si dnes ve Vsetíně vyslechl Lukáš H. (21). V březnu totiž zabil při hazardní jízdě v luxusním BMW mladou dívku.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Ta jízda musela být skutečně šílená. Rožnovskou místní částí Hážovice se Lukáš H. řítil rychlostí zhruba 110 km/h. Pak nezvládl mírnou zatáčku, přerazil strom a vyvrátil těžký betonový sloup veřejného osvětlení.

Nejhorší ale bylo, že na chodníku mladík autem srazil i třináctiletou Kateřinu, která mířila zrovna do hudební školy. Dívku se pokoušeli zachránit lékaři, ale v nemocnici svým těžkým zraněním podlehla.

Lukášovi H. hrozilo až šest let ve vězení. Soud k němu byl ale poměrně shovívavý. Ve vězení má mladík strávit tři roky, osm let nesmí řídit auto a rodičům Kateřiny i její sestře musí vyplatit celkem tři miliony korun.

"V prvních zatáčkách jsem zrychlil na osmdesátku. Vpravo byl štěrk, jel jsem víc ke středu a proti mě nějaké auto... Lekl jsem se," uvedl podle Blesku u soudu mladík na svou obhajobu. Blesk ale také uvádí, že podle jeho některých zdrojů se mladík snažil dojet domů v rekordním čase. Proto také tak dupal na plyn.

Když se zjistilo, že v havarovaném BMW je vestavěná kamera, vyšetřovatelé si pustili záznam a zjistili, že podobně se s autem jezdilo i v jiné dny. Večer před nehodou podle videozáznamu obcemi prolétalo BMW dokonce v rychlosti 160 km/h. Tento incident na sebe před soudem ale vzal mladíkův otec.

"Vůbec jsem netušil, že jsem někoho srazil. Uslyšel jsem nějakého pána. Křičel, že tam leží holčička. Byla pod autem," řekl soudu Lukáš H.. Nadupaný luxusní vůz BMW, který dosahuje rychlosti až 250 km/h si mladík prý koupil za půjčku od otce.

Loading...
Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama