Anonymové vyhrožují bombami. Stěhovali nemocnici, zavřeli školy

Havlíčkův Brod, Zlín - Policie ve čtvrtek v podvečer evakuovala stovky pacientů havlíčkobrodské nemocnice. Kdosi tam totiž oznámil uložení bomby. Podobnou situaci museli dnes řešit ve Zlínském kraji. Anonym vyhrožoval výbuchem jedenácti školám.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

Policie evakuovala havlíčkobrodskou nemocnici, protože anonym nahlásil bombu v areálu. V nemocnici je asi 400 pacientů, řekla její mluvčí Petra Černo. Těžší případy odvezly sanity do nemocnice v Jihlavě. Anonym oznámil nemocnici položení výbušného systému kolem 17:00.

"Mělo se to týkat hlavní nemocniční budovy, pacienty včetně personálu proto převážíme do ostatních budov v areálu nemocnice," řekla Černo. Na místě zasahují záchranáři, hasiči i policisté.

Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové odvezly sanitky osm pacientů ve vážnějším stavu do nemocnice v Jihlavě. "Jsou to pacienti z jednotky intenzivní péče, oddělení ARO a z dětského oddělení," řekla Filová. Policisté podle mluvčí Jany Kroutilové prohledávají budovu, zajišťují okolí nemocnice proti vstupu a řídí dopravu.

Výhrůžky školám na Zlínsku

Anonymní výhrůžka bombou zaměstnala také policisty ve Zlínském kraji. Neznámý pachatel napsal ve středu odpoledne 11 středním školám v regionu e-maily, v nichž hrozí výbuchem, který má nastat v pátek ráno. Školy proto dnes zůstaly zavřené, policisté v nich zatím nic nenašli.

Neznámý člověk si nejspíš školy vybral náhodně a zaměřil se na středoškoláky. Nejspíš ale nepočítal s tím, že některé mají stejnou adresu jako základní školy nebo třeba jako ve Zlíně obchodníci. " Dnes nebo zítra mi mají dovézt zaplacené zboží a já musím zavřít. Vypnou vodu i elektriku a tím to končí," naříká si majitelka prodejny.

Podobné manévry před pár týdny zažili i v Pardubicích. Anonym tvrdil, že na tamní univerzitě je nálož s dvěma kilogramy semtexu. Jen univerzita vyčíslila škody na několik milionů korun. Policisté tam ale nic nenašli. Stejně jako dnes ve Zlíně.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Lupič okradl ženu na koloběžce, přišla o 400 tisíc. Policie zveřejnila…

18.02.2019 10:43 Policie od prosince pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že v Praze 8 ženě na koloběžce ukradl…

Postrach chatařů dopaden, recidivista kradl vše od notebooků po jídlo

15.02.2019 10:46 Pelhřimovští kriminalisté obvinili recidivistu (43) z vloupání do rekreačních chat, hrozí mu až tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama