Anonymové vyhrožují bombami. Stěhovali nemocnici, zavřeli školy

Havlíčkův Brod, Zlín - Policie ve čtvrtek v podvečer evakuovala stovky pacientů havlíčkobrodské nemocnice. Kdosi tam totiž oznámil uložení bomby. Podobnou situaci museli dnes řešit ve Zlínském kraji. Anonym vyhrožoval výbuchem jedenácti školám.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371
doporučujeme

Policie evakuovala havlíčkobrodskou nemocnici, protože anonym nahlásil bombu v areálu. V nemocnici je asi 400 pacientů, řekla její mluvčí Petra Černo. Těžší případy odvezly sanity do nemocnice v Jihlavě. Anonym oznámil nemocnici položení výbušného systému kolem 17:00.

"Mělo se to týkat hlavní nemocniční budovy, pacienty včetně personálu proto převážíme do ostatních budov v areálu nemocnice," řekla Černo. Na místě zasahují záchranáři, hasiči i policisté.

Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové odvezly sanitky osm pacientů ve vážnějším stavu do nemocnice v Jihlavě. "Jsou to pacienti z jednotky intenzivní péče, oddělení ARO a z dětského oddělení," řekla Filová. Policisté podle mluvčí Jany Kroutilové prohledávají budovu, zajišťují okolí nemocnice proti vstupu a řídí dopravu.

Výhrůžky školám na Zlínsku

Anonymní výhrůžka bombou zaměstnala také policisty ve Zlínském kraji. Neznámý pachatel napsal ve středu odpoledne 11 středním školám v regionu e-maily, v nichž hrozí výbuchem, který má nastat v pátek ráno. Školy proto dnes zůstaly zavřené, policisté v nich zatím nic nenašli.

Neznámý člověk si nejspíš školy vybral náhodně a zaměřil se na středoškoláky. Nejspíš ale nepočítal s tím, že některé mají stejnou adresu jako základní školy nebo třeba jako ve Zlíně obchodníci. " Dnes nebo zítra mi mají dovézt zaplacené zboží a já musím zavřít. Vypnou vodu i elektriku a tím to končí," naříká si majitelka prodejny.

Podobné manévry před pár týdny zažili i v Pardubicích. Anonym tvrdil, že na tamní univerzitě je nálož s dvěma kilogramy semtexu. Jen univerzita vyčíslila škody na několik milionů korun. Policisté tam ale nic nenašli. Stejně jako dnes ve Zlíně.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Po dálnici D4 se řítila formule, policie pátrá po řidiči +VIDEO

12.09.2019 15:38 Příbramští policisté pátrají po řidiči formule, který jel v neznámé době po dálnici D4. Jízdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama