Seniorka krutost útočníků málem nepřežila, soud vynesl přísné tresty

Praha - Krajský soud v Praze dnes uložil tresty od pěti do 16 let vězení čtyřem mužům, kteří přivázali v lese na Kladensku ke stromu ženu (60) a pak jí vykradli byt. Jejich oběť přežila jen díky náhodě. Případem se ale bude zabývat pražský vrchní soud, protože se část obžalovaných proti rozsudku odvolala.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Případ se stal 5. prosince 2013, kdy pachatelé podle policie telefonicky kontaktovali ženu z Kladna a zajímali se o pronájem nemovitosti. Pak si s ní v největším středočeském městě domluvili schůzku. Když seniorka přišla, naložili ji do auta a odvezli do lesa mezi obcemi Srby a Kamenné Žehrovice.

Poblíž Turyňského rybníka František Kopena společně s Vladimírem Novotným podle obžaloby svázali ženu provazem, ruce jí spoutali plastovou páskou, přelepili jí ústa, aby nemohla mluvit, a na hlavu jí nasadili kuklu. Pak ji přivázali v lese ke stromu. Soud je za pokus vraždy poslal do vězení na 16 a 15 let. Podle jejich advokátů o vraždu nešlo a chtěli případ posoudit podle mírnějších paragrafů.

"Je zcela jednoznačné, že oba museli být přinejmenším srozuměni s tím, že pokud poškozené nebude poskytnuta včasná pomoc, pak bude vystavena postupnému silnému prochladnutí organismu, což nevyhnutelně povede k její smrti," zdůraznil předseda trestního senátu Ivo Zelinka. Venku totiž mrzlo, sněžilo a foukal silný vítr. Soudce to označil za kruté podmínky.

Obžalovaní se hájili tím, že ženu nechtěli zabít a po vykradení bytu ji hodlali propustit. V lese ji ale prý nemohli najít, a tak se domnívali, že ji už někdo osvobodil.

Po činu ženě sebrali klíče od bytu a ještě tentýž den z něj podle spisu ukradli peníze, šperky nebo oblečení za více než 100 tisíc korun. Dalším obžalovaným je Jan Stehlík, který podle obžaloby ženě vyhrožoval v lese pistolí, jinak čekal na komplice u auta. Podílel se také na vykradení bytu. Soud mu za to vyměřil šest let vězení. Martin Žiga pak podle spisu hlídal okolí bytu, když v něm ostatní kradli a získal také kontakt na poškozenou. Soud jej za to poslal do vězení na pět let.

Posledním obžalovaným byl Pavel Vimr, který údajně ostatní k činu navedl a předal jim kontakt na ženu. O provedení činu ale prý nevěděl. Od soudu dostal nejmírnější, podmíněný trest.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Lupič okradl ženu na koloběžce, přišla o 400 tisíc. Policie zveřejnila…

18.02.2019 10:43 Policie od prosince pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že v Praze 8 ženě na koloběžce ukradl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama