Seniorka krutost útočníků málem nepřežila, soud vynesl přísné tresty

Praha - Krajský soud v Praze dnes uložil tresty od pěti do 16 let vězení čtyřem mužům, kteří přivázali v lese na Kladensku ke stromu ženu (60) a pak jí vykradli byt. Jejich oběť přežila jen díky náhodě. Případem se ale bude zabývat pražský vrchní soud, protože se část obžalovaných proti rozsudku odvolala.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ se stal 5. prosince 2013, kdy pachatelé podle policie telefonicky kontaktovali ženu z Kladna a zajímali se o pronájem nemovitosti. Pak si s ní v největším středočeském městě domluvili schůzku. Když seniorka přišla, naložili ji do auta a odvezli do lesa mezi obcemi Srby a Kamenné Žehrovice.

Poblíž Turyňského rybníka František Kopena společně s Vladimírem Novotným podle obžaloby svázali ženu provazem, ruce jí spoutali plastovou páskou, přelepili jí ústa, aby nemohla mluvit, a na hlavu jí nasadili kuklu. Pak ji přivázali v lese ke stromu. Soud je za pokus vraždy poslal do vězení na 16 a 15 let. Podle jejich advokátů o vraždu nešlo a chtěli případ posoudit podle mírnějších paragrafů.

"Je zcela jednoznačné, že oba museli být přinejmenším srozuměni s tím, že pokud poškozené nebude poskytnuta včasná pomoc, pak bude vystavena postupnému silnému prochladnutí organismu, což nevyhnutelně povede k její smrti," zdůraznil předseda trestního senátu Ivo Zelinka. Venku totiž mrzlo, sněžilo a foukal silný vítr. Soudce to označil za kruté podmínky.

Obžalovaní se hájili tím, že ženu nechtěli zabít a po vykradení bytu ji hodlali propustit. V lese ji ale prý nemohli najít, a tak se domnívali, že ji už někdo osvobodil.

Po činu ženě sebrali klíče od bytu a ještě tentýž den z něj podle spisu ukradli peníze, šperky nebo oblečení za více než 100 tisíc korun. Dalším obžalovaným je Jan Stehlík, který podle obžaloby ženě vyhrožoval v lese pistolí, jinak čekal na komplice u auta. Podílel se také na vykradení bytu. Soud mu za to vyměřil šest let vězení. Martin Žiga pak podle spisu hlídal okolí bytu, když v něm ostatní kradli a získal také kontakt na poškozenou. Soud jej za to poslal do vězení na pět let.

Posledním obžalovaným byl Pavel Vimr, který údajně ostatní k činu navedl a předal jim kontakt na ženu. O provedení činu ale prý nevěděl. Od soudu dostal nejmírnější, podmíněný trest.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Po dálnici D4 se řítila formule, policie pátrá po řidiči +VIDEO

12.09.2019 15:38 Příbramští policisté pátrají po řidiči formule, který jel v neznámé době po dálnici D4. Jízdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama