Mrtvola vylovená z Vltavy patří hledanému Britovi, o kauze píše i BBC

Praha - Policisté v neděli odpoledne v Praze ve Vltavě nedaleko Jiráskova mostu objevili mrtvolu. Při prvním ohledání lékař určil, že tělo muže leželo ve vodě asi tři týdny. Česká policie odmítla komentovat, zda jde o pohřešovaného Brita, ale jeho bratranec už to potvrdil BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Ačkoli česká policie odmítá potvrdit, že by tělo nalezené ve Vltavě patřilo tři týdny pohřešovanému Britovi Karlovi Leonardu Lawovi, stanici BBC to už řekl jeho bratranec Lee Cross. Navíc to BBC sdělil mluvčí ministerstva zahraničí: "Můžeme potvrdit smrt britského státního příslušníka v Praze. Jednáme s místními úřady a jsme v úzkém kontaktu s rodinou, poskytujeme jí konzulární pomoc v této těžké době."

Přesto čeští policisté překvapivě stále odmítají potvrdit, zda jde o pohřešovaného Brita. "Stále čekáme na analýzu DNA," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová s tím, že nebude komentovat výroky z Británie. "Mužské tělo bylo v řece tři až pět týdnů. Byl spoře oděný a měl další vlasy. Totožnost a příčinu úmrtí určí až pitva," řekla v neděli policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Brit Karl Leonard Law se ztratil 16. listopadu v Praze. Spolu se dvanácti kamarády tu slavili "loučení se svobodou" bratrance Lee Crosse. Ze svatby ovšem sešlo. Namísto ní příbuzní a kamarádi hledali v Praze Karla Lawa a šířili letáky a informace na zdejších sociálních sítích. Podle přátel a příbuzných, kteří také byli na rozlučce, všichni v noci ze soboty na neděli popíjeli a během přesunu mezi bary se skupinka rozdělila a Law se ztratil. Od té doby ho jeho známí neviděli.

"Jsem z toho zničený. Já i rodina," řekl Lee Cross BBC. S kondolencemi rodině se přidávají i zcela neznámí lidé, kteří podpořili jeho hledání sdílením informací na Facebooku. Bylo jich kolem 14 tisíc. Rodina chtěla dokonce najmout i soukromého detektiva.

Zprvu příbuzní nevěřili, že by nalezené tělo patřilo Karlovi Lawovi. "Jsem si jistý, že to nejsou Karlovy věci. Tento muž měl šedivé tričko bez vzoru. Karl měl na sobě vzorovanou košili. Nalezený měl také sportovní boty, Karl ale nosil plátěné tenisky," řekl tehdy Steve, jeden z Karlových příbuzných. Není jisté, co vedlo k obratu, ale teď už si rodina bohužel je jistá, že mrtvým je Karl Law.

Loading...
Témata: krimi | Velká Británie
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

20.09.2019 16:39 Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké…

Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte…

20.09.2019 11:15 Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na…

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama