Mrtvola vylovená z Vltavy patří hledanému Britovi, o kauze píše i BBC

Praha - Policisté v neděli odpoledne v Praze ve Vltavě nedaleko Jiráskova mostu objevili mrtvolu. Při prvním ohledání lékař určil, že tělo muže leželo ve vodě asi tři týdny. Česká policie odmítla komentovat, zda jde o pohřešovaného Brita, ale jeho bratranec už to potvrdil BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Ačkoli česká policie odmítá potvrdit, že by tělo nalezené ve Vltavě patřilo tři týdny pohřešovanému Britovi Karlovi Leonardu Lawovi, stanici BBC to už řekl jeho bratranec Lee Cross. Navíc to BBC sdělil mluvčí ministerstva zahraničí: "Můžeme potvrdit smrt britského státního příslušníka v Praze. Jednáme s místními úřady a jsme v úzkém kontaktu s rodinou, poskytujeme jí konzulární pomoc v této těžké době."

Přesto čeští policisté překvapivě stále odmítají potvrdit, zda jde o pohřešovaného Brita. "Stále čekáme na analýzu DNA," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová s tím, že nebude komentovat výroky z Británie. "Mužské tělo bylo v řece tři až pět týdnů. Byl spoře oděný a měl další vlasy. Totožnost a příčinu úmrtí určí až pitva," řekla v neděli policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Brit Karl Leonard Law se ztratil 16. listopadu v Praze. Spolu se dvanácti kamarády tu slavili "loučení se svobodou" bratrance Lee Crosse. Ze svatby ovšem sešlo. Namísto ní příbuzní a kamarádi hledali v Praze Karla Lawa a šířili letáky a informace na zdejších sociálních sítích. Podle přátel a příbuzných, kteří také byli na rozlučce, všichni v noci ze soboty na neděli popíjeli a během přesunu mezi bary se skupinka rozdělila a Law se ztratil. Od té doby ho jeho známí neviděli.

"Jsem z toho zničený. Já i rodina," řekl Lee Cross BBC. S kondolencemi rodině se přidávají i zcela neznámí lidé, kteří podpořili jeho hledání sdílením informací na Facebooku. Bylo jich kolem 14 tisíc. Rodina chtěla dokonce najmout i soukromého detektiva.

Zprvu příbuzní nevěřili, že by nalezené tělo patřilo Karlovi Lawovi. "Jsem si jistý, že to nejsou Karlovy věci. Tento muž měl šedivé tričko bez vzoru. Karl měl na sobě vzorovanou košili. Nalezený měl také sportovní boty, Karl ale nosil plátěné tenisky," řekl tehdy Steve, jeden z Karlových příbuzných. Není jisté, co vedlo k obratu, ale teď už si rodina bohužel je jistá, že mrtvým je Karl Law.

Témata: krimi | Velká Británie
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama