Dvě dívky utekly z psychiatrie v Liberci, policie žádá o pomoc

Liberec - Už čtyřiadvacet hodin hledají liberečtí policisté dvojici problémových dívek, které využily nepozornosti personálu dětské psychiatrické léčebny v Liberci a utekly přes plot.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Uprchlé dívky jsou evidentně pěkná kvítka. "Dívky k útěku využily dobu, kdy byly na zahradě zařízení. Personál zařízení zaregistroval jejich útěk zhruba po dvou minutách a neprodleně informoval policisty. Obě dívky mají výchovné problémy a v zařízení jsou umístěny na základě žádosti rodičů," upřesnila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

A dívky jsou nejspíš i pořádně tvrdohlavé. I když z dětského "vězení" pláchly bez peněz nebo i telefonu, stále jsou někde v terénu a nikomu se neozvaly. Koneckonců to není poprvé, co zaměstnaly policejní pátrače.

"Podle informací získaných od kamarádů měly být viděny v den útěku (20. 1. 2015), ve večerních hodinách v Jablonci nad Nisou," doplnila Suchánková.

Patnáctiletá Jaroslava Haasová je vysoká přibližně metr šedesát, je hubená, má hnědé oči a středně dlouhé černé vlasy. Nosí dioptrické brýle. Jaroslava Haasová měla v době útěku na sobě bílo-zelenou zimní bundu s kapucí a rifle se vzorem kytiček.

Čtrnáctiletá Anna Drobiazhenko je vysoká 165 centimetrů, má obarvené, světle zrzavé vlasy, je také hubená a má zelenohnědé oči.

Jak jméno napovídá, dívka sice hovoří česky, ale prozrazuje se lehkým ukrajinským přízvukem. "Anna Drobiazhenko měla v době útěku na sobě tmavě růžovou zimní bundu s páskem a tmavé kalhoty. Pokud někdo disponuje informacemi, kde se dívky nacházejí, ať kontaktují linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama