Dvě dívky utekly z psychiatrie v Liberci, policie žádá o pomoc

Liberec - Už čtyřiadvacet hodin hledají liberečtí policisté dvojici problémových dívek, které využily nepozornosti personálu dětské psychiatrické léčebny v Liberci a utekly přes plot.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Uprchlé dívky jsou evidentně pěkná kvítka. "Dívky k útěku využily dobu, kdy byly na zahradě zařízení. Personál zařízení zaregistroval jejich útěk zhruba po dvou minutách a neprodleně informoval policisty. Obě dívky mají výchovné problémy a v zařízení jsou umístěny na základě žádosti rodičů," upřesnila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

A dívky jsou nejspíš i pořádně tvrdohlavé. I když z dětského "vězení" pláchly bez peněz nebo i telefonu, stále jsou někde v terénu a nikomu se neozvaly. Koneckonců to není poprvé, co zaměstnaly policejní pátrače.

"Podle informací získaných od kamarádů měly být viděny v den útěku (20. 1. 2015), ve večerních hodinách v Jablonci nad Nisou," doplnila Suchánková.

Patnáctiletá Jaroslava Haasová je vysoká přibližně metr šedesát, je hubená, má hnědé oči a středně dlouhé černé vlasy. Nosí dioptrické brýle. Jaroslava Haasová měla v době útěku na sobě bílo-zelenou zimní bundu s kapucí a rifle se vzorem kytiček.

Čtrnáctiletá Anna Drobiazhenko je vysoká 165 centimetrů, má obarvené, světle zrzavé vlasy, je také hubená a má zelenohnědé oči.

Jak jméno napovídá, dívka sice hovoří česky, ale prozrazuje se lehkým ukrajinským přízvukem. "Anna Drobiazhenko měla v době útěku na sobě tmavě růžovou zimní bundu s páskem a tmavé kalhoty. Pokud někdo disponuje informacemi, kde se dívky nacházejí, ať kontaktují linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama