Dvě dívky utekly z psychiatrie v Liberci, policie žádá o pomoc

Liberec - Už čtyřiadvacet hodin hledají liberečtí policisté dvojici problémových dívek, které využily nepozornosti personálu dětské psychiatrické léčebny v Liberci a utekly přes plot.

Ilustrační foto
doporučujeme

Uprchlé dívky jsou evidentně pěkná kvítka. "Dívky k útěku využily dobu, kdy byly na zahradě zařízení. Personál zařízení zaregistroval jejich útěk zhruba po dvou minutách a neprodleně informoval policisty. Obě dívky mají výchovné problémy a v zařízení jsou umístěny na základě žádosti rodičů," upřesnila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

A dívky jsou nejspíš i pořádně tvrdohlavé. I když z dětského "vězení" pláchly bez peněz nebo i telefonu, stále jsou někde v terénu a nikomu se neozvaly. Koneckonců to není poprvé, co zaměstnaly policejní pátrače.

"Podle informací získaných od kamarádů měly být viděny v den útěku (20. 1. 2015), ve večerních hodinách v Jablonci nad Nisou," doplnila Suchánková.

Patnáctiletá Jaroslava Haasová je vysoká přibližně metr šedesát, je hubená, má hnědé oči a středně dlouhé černé vlasy. Nosí dioptrické brýle. Jaroslava Haasová měla v době útěku na sobě bílo-zelenou zimní bundu s kapucí a rifle se vzorem kytiček.

Čtrnáctiletá Anna Drobiazhenko je vysoká 165 centimetrů, má obarvené, světle zrzavé vlasy, je také hubená a má zelenohnědé oči.

Jak jméno napovídá, dívka sice hovoří česky, ale prozrazuje se lehkým ukrajinským přízvukem. "Anna Drobiazhenko měla v době útěku na sobě tmavě růžovou zimní bundu s páskem a tmavé kalhoty. Pokud někdo disponuje informacemi, kde se dívky nacházejí, ať kontaktují linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pořezání střepem mohlo být pokusem o vraždu. Policie obvinila útočníka

03.08.2020 13:41 Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z pokusu o vraždu, který se stal v sobotu po půlnoci v…

V Česku se množí telefonáty hrozící exekucemi. Jde o podvod, varuje komora

31.07.2020 15:22 Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými telefonáty, ve kterých se neznámí lidé vydávají za…

Honička na Příbramsku: Řidič ujížděl před policií rychlostí 200 km/h

31.07.2020 12:35 Příbramští policisté v noci na dnešek pronásledovali řidiče osobního auta, který před nimi ujížděl…

Zloděj okradl muže při epileptickém záchvatu. Policie hledá svědky

31.07.2020 09:58 Ostravští policisté pátrají po zloději, který okradl bezvládného muže, jehož postihl epileptický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama