V domě s pečovatelskou službou v Karviné ležela rok mrtvola ženy. I přes silný zápach

Karviná - A máme tu šokující případ ze severu Moravy. V domě, který je pod dohledem sociálních pracovnic, totiž našli tělo mrtvé jednašedesátileté ženy, která byla po smrti prý více než rok.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Z bytu byl mnoho měsíců cítit silný zápach. I přes to, že na to sousedé právě sociální pracovnice upozorňovali, nikoho ani nenapadlo ženu hledat. Nebýt náhody, mohlo tělo mrtvé ženy ležet v bytě ještě několik let.

Za dveřmi v domě více než rok leželo rozkládající se tělo jednašedesátileté ženy. Bydlela v domě s pečovatelskou službou, i když její služby nevyužívala. Nikomu z vedení nebylo divné, že nevychází, ani nepřebírá poštu. A ani na sousedky, které měly podezření, nikdo nebral ohled.

Když totiž upozorňovaly na podivný zápach, omlouvaly to pečovatelky tím, že se v domě používají pleny a smrdí právě ony.

Zarážející je, že v domě s pečovatelskou službou takovu dobu po důchodkyni nikdo nepátral. Ani na podzim, když se v celém domě měnila okna - nikomu nebylo podezřelé, že na opakované výzvy nereaguje.

Na tělo se nakonec přišlo náhodou. ženu totiž hledala sociální pracovnice. "Paní měla nesvéprávnou dceru v ústavu a soud nás žádal o nějaké vyjádření k té věci," vysvětlila náhlý zájem úřadů mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Proč ale nikdo z vedení domu s pečovatelskou službou nereagoval na připomínky dalších seniorů, teď budou muset zaměstnanci vysvětlovat nejen policii, ale také magistrátu.

Telefon dnes nikdo nezvedal a ani na sesterně dveře nikdo neotvíral. Podle informací TV Nova to ale přitom není poprvé, co se takový případ v tomto karvinské domě s pečovatelskou službou stal. I když minule objev těla trval "jen" pár týdnů a ne rok.

O případ se zajímá i policie.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama