Vrah z Rumburku dopaden, putuje do vazby. Odhalil ho chromozom Y

Rumburk - Kriminalisté po více než půl roce dopadli muže, který je podezřelý z vraždy ženy (†27) v Rumburku. Ústecký okresní ho poslal do vazby. Policie dlouho tápala, musela být odebrána DNA 1500 vytipovaným mužům.

Přidejte svůj názor

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie

"Klient byl vzat do vazby útěkové, neboť soud má obavu, že by mohl uprchnout nebo se skrývat. My se domníváme, že ta obava tady dána není. Pokud by byl pachatelem, měl na to půl roku a neučinil tak," řekl advokát obviněného Pavel Kras s tím, že klient si proti vazbě nepodal stížnost.

Podle státní zástupkyně Anny Puchtové muž čelí obvinění z vraždy a znásilnění. V minulosti byl trestán za loupež. Z vězení byl podmínečně propuštěn v roce 2012. Muž se ještě před obviněním k činu přiznal.

Podle policie šlo o náhodného pachatele, podle dosavadního vyšetřování svou oběť neznal. Na případu pracoval speciální tým kriminalistů, spolupracovali i s německými kolegy.

Žena odešla z domova 28. června 2014. Její tělo našli policisté při rozsáhlé pátrací akci o dva dny později za městem u Pivovarského rybníka. Kriminalisté dlouho tápali, svědky hledali i prostřednictvím médií. Nakonec rozhodli o odběru DNA u vytipované skupiny mužů. Vzorků sebrali asi 1500 a porovnávali je s biologickými stopami nalezenými na těle oběti. Právě DNA kriminalisty k podezřelému pravděpodobně přivedla. Vzorky zpracovával Kriminalistický ústav a shodu se zajištěnými stopami našli experti u vzorku s číslem 1002.

I přesto, že muž byl v minulosti odsouzený, jeho vzorek nevyšel z národní databáze DNA. Podle kriminalistického experta Vladimíra Procházky se na těle oběti podařilo izolovat jen Y chromozom. "Chromozom Y se standardně nevkládá do databáze, pouze u mravnostních trestných činů. Pokud tedy byl v databázi, tak tam měl profil jen své lidské DNA a ta nám z místa činu nevyšla. My jsme získali chromozom Y," řekl Procházka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama