Strach v Ústí a na Vysočině: Někdo láká děti do auta

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem se objevil nový případ, kdy neznámý muž v modré dodávce obtěžoval školačku ze třetí třídy. Naposledy se tak stalo v polovině prosince. Škola už varovala své žáky i rodiče a oznámila to policii. Stejný případ se stal před dvěma dny i na Vysočině.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Varování před mužem, který obtěžuje děti, rozeslala rodičům žáků ústecká škola ve Vojničově ulici. Kromě toho škola zprávu zveřejnila na svém webu. Sděluje, že se v pátek neznámý muž v ulici Školní a Návětrná pokusil nalákat do modré dodávky žákyni třetí třídy. Stalo se to kolem čtvrté hodiny odpoledne. Poznávací značku ani typ vozu si ale dívka nezapamatovala, tvrdí jen, že šlo o modrou dodávku.

V Ústí to přitom není první případ z poslední doby. Ten předchozí, vlastně hned dva, se odehrál v polovině prosince. Neznámý muž se tam tehdy dvakrát pokusil vlákat do svého auta desetiletá děvčata. Oba tehdejší případy se odehrály hodinu po poledni u školy Elišky Krásnohorské. A i tehdy obě dívky zmiňovaly modré auto.

Všemi popsanými případy se policisté buď zabývali nebo právě zabývají. Nikoho konkrétního ale neodhalili. Město mezitím nechalo ke všem základním školám postavit hlídky strážníků. Učitelé si zase promluví s dětmi a vyzvali k tomu i rodiče.

Shodou okolností se stejný případ stal v úterý i v Třebíči. Přímo před jednou z tamních základních škol se neznámý muž pokusil do auta vlákat malého chlapce. Policisté navíc v sousedních Kněžicích na Jihlavsku evidují útok polonahého muže na třináctiletou dívku. Ten se stal před měsícem. Nevylučují, že jde o stejného pachatele.

Předvčerejší pokus nalákat malého chlapce do auta už policie také vyšetřuje. Možným pedofilem by mohl být muž ve středních letech s tmavým autem, patrně značky audi.

Témata: krimi | Pedofilové
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama