Strach v Ústí a na Vysočině: Někdo láká děti do auta

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem se objevil nový případ, kdy neznámý muž v modré dodávce obtěžoval školačku ze třetí třídy. Naposledy se tak stalo v polovině prosince. Škola už varovala své žáky i rodiče a oznámila to policii. Stejný případ se stal před dvěma dny i na Vysočině.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Varování před mužem, který obtěžuje děti, rozeslala rodičům žáků ústecká škola ve Vojničově ulici. Kromě toho škola zprávu zveřejnila na svém webu. Sděluje, že se v pátek neznámý muž v ulici Školní a Návětrná pokusil nalákat do modré dodávky žákyni třetí třídy. Stalo se to kolem čtvrté hodiny odpoledne. Poznávací značku ani typ vozu si ale dívka nezapamatovala, tvrdí jen, že šlo o modrou dodávku.

V Ústí to přitom není první případ z poslední doby. Ten předchozí, vlastně hned dva, se odehrál v polovině prosince. Neznámý muž se tam tehdy dvakrát pokusil vlákat do svého auta desetiletá děvčata. Oba tehdejší případy se odehrály hodinu po poledni u školy Elišky Krásnohorské. A i tehdy obě dívky zmiňovaly modré auto.

Všemi popsanými případy se policisté buď zabývali nebo právě zabývají. Nikoho konkrétního ale neodhalili. Město mezitím nechalo ke všem základním školám postavit hlídky strážníků. Učitelé si zase promluví s dětmi a vyzvali k tomu i rodiče.

Shodou okolností se stejný případ stal v úterý i v Třebíči. Přímo před jednou z tamních základních škol se neznámý muž pokusil do auta vlákat malého chlapce. Policisté navíc v sousedních Kněžicích na Jihlavsku evidují útok polonahého muže na třináctiletou dívku. Ten se stal před měsícem. Nevylučují, že jde o stejného pachatele.

Předvčerejší pokus nalákat malého chlapce do auta už policie také vyšetřuje. Možným pedofilem by mohl být muž ve středních letech s tmavým autem, patrně značky audi.

Loading...
Témata: krimi | Pedofilové
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama