Za podvody s platebními kartami soud uložil 12 mužům podmínky

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes potrestal podmíněnými tresty 12 mužů z bývalé Jugoslávie, kteří podle spisu chtěli padělanými platebními kartami připravit banky o více než osm milionů korun. Na účty se jim podařilo převést zhruba 2,5 milionu korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soud, ilustrační fotografie

Podle obžaloby gang vyrobil nejméně 52 padělků platebních karet za pomoci údajů z magnetických pásků originálních platebních karet vydaných bankami ve Spojených státech. Peníze se cizinci pokusili od konce října do 19. listopadu 2011 vybrat přes terminály ve svých zlatnictvích v Hradci Králové, Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a dalších městech a následně je převáděli na své účty. Na skupinu upozornily banky, následně je zadrželi policisté.

Soud dnes obžalovaným uložil tříleté tresty podmíněně odložené na zkušební dobu tři až pět let, současně uložil peněžité tresty od 105.000 do 280.000 korun. "Trest byl vyměřen na návrh státního zástupce, podíl jednotlivých obžalovaných je zohledněný v délce zkušební doby a výši finančního trestu," řekl předseda senátu Miloslav Ježek.

Například jeden z mužů, který byl současně obžalovaný z nedovoleného ozbrojování, protože u něj policisté našli nelegálně držený samopal s náboji, dostal tříletý trest podmíněně odložený na pět let a peněžitý trest 280.000 korun.

Část obžalovaných odmítla vypovídat, někteří tvrdili, že o trestné činnosti neměli tušení. "O takovém způsobu museli být obžalovaní jako majitelé či provozovatelé zlatnictví vědět a tolerovat ho. Žádná z padělaných karet nebyla zachycena jinde než ve zlatnictvích jednotlivých obžalovaných," řekl Ježek.

Témata: podvod | soudy
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama