Za podvody s platebními kartami soud uložil 12 mužům podmínky

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes potrestal podmíněnými tresty 12 mužů z bývalé Jugoslávie, kteří podle spisu chtěli padělanými platebními kartami připravit banky o více než osm milionů korun. Na účty se jim podařilo převést zhruba 2,5 milionu korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle obžaloby gang vyrobil nejméně 52 padělků platebních karet za pomoci údajů z magnetických pásků originálních platebních karet vydaných bankami ve Spojených státech. Peníze se cizinci pokusili od konce října do 19. listopadu 2011 vybrat přes terminály ve svých zlatnictvích v Hradci Králové, Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a dalších městech a následně je převáděli na své účty. Na skupinu upozornily banky, následně je zadrželi policisté.

Soud dnes obžalovaným uložil tříleté tresty podmíněně odložené na zkušební dobu tři až pět let, současně uložil peněžité tresty od 105.000 do 280.000 korun. "Trest byl vyměřen na návrh státního zástupce, podíl jednotlivých obžalovaných je zohledněný v délce zkušební doby a výši finančního trestu," řekl předseda senátu Miloslav Ježek.

Například jeden z mužů, který byl současně obžalovaný z nedovoleného ozbrojování, protože u něj policisté našli nelegálně držený samopal s náboji, dostal tříletý trest podmíněně odložený na pět let a peněžitý trest 280.000 korun.

Část obžalovaných odmítla vypovídat, někteří tvrdili, že o trestné činnosti neměli tušení. "O takovém způsobu museli být obžalovaní jako majitelé či provozovatelé zlatnictví vědět a tolerovat ho. Žádná z padělaných karet nebyla zachycena jinde než ve zlatnictvích jednotlivých obžalovaných," řekl Ježek.

Loading...
Témata: podvod | soudy
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama