Distributor Vacula bude opět vypovídat v případě metanolové kauzy na Zlínsku

Zlín - Hlavní distributor otráveného alkoholu v metanolové kauze Jiří Vacula bude opět vypovídat jako svědek v případu tří aktérů metanolové kauzy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Okresní soud ve Zlíně dnes kvůli tomu, že se změnil člen senátu, musel opětovně číst dřívější svědecké výpovědi. Jeden z obžalovaných, důchodce Zdeněk Kopl z Vizovic na Zlínsku, však se svým obhájcem odmítl čtení Vaculovy výpovědi. Předsedkyně senátu poté řekla, že Vaculu opět coby svědka předvolá.

Vacula, který si již odpykává patnáctiletý trest, již dříve uvedl, že dvěma obžalovaným dodal otrávenou směs. Kopl tuto skutečnost opakovaně odmítl. Druhý obžalovaný, podnikatel Daniel Rafaj ze Zádveřic-Rakové na Zlínsku, svou vinu už dříve přiznal.
Tři muži jsou obžalováni z ohrožování zdraví závadnými potravinami, původně figurovali mezi 31 lidmi obžalovanými v hlavní větvi metanolové kauzy. Krajský soud ale jejich případy poslal k okresnímu soudu.

Rafajovi i třetímu obžalovanému, Petru Veselému z Uherského Brodu, který byl Rafajovým zákazníkem, hrozí až desetileté vězení, Koplovi dvouleté. Kopl si podle obžaloby převzal na přelomu srpna a září 2012 za účelem zisku od Vaculy asi 2200 litrů směsi metanolu a etanolu, patřil údajně k největším odběratelům otrávené směsi. Policii se nepodařilo zjistit, jak s ní Kopl naložil. Muži proto hrozí nejvýše dvouletý trest, protože nejsou důkazy, že by poškodil zdraví konzumentů.

Vacula již dříve uvedl, že dodal 40 litrů otrávené směsi Rafajovi a asi 2000 litrů Koplovi. Podle Kopla však Vacula "blábolí nesmysly". Dnes důchodce zopakoval, že měl s Vaculou pracovní vztah, jezdil s ním coby dopravce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama