Distributor Vacula bude opět vypovídat v případě metanolové kauzy na Zlínsku

Zlín - Hlavní distributor otráveného alkoholu v metanolové kauze Jiří Vacula bude opět vypovídat jako svědek v případu tří aktérů metanolové kauzy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Okresní soud ve Zlíně dnes kvůli tomu, že se změnil člen senátu, musel opětovně číst dřívější svědecké výpovědi. Jeden z obžalovaných, důchodce Zdeněk Kopl z Vizovic na Zlínsku, však se svým obhájcem odmítl čtení Vaculovy výpovědi. Předsedkyně senátu poté řekla, že Vaculu opět coby svědka předvolá.

Vacula, který si již odpykává patnáctiletý trest, již dříve uvedl, že dvěma obžalovaným dodal otrávenou směs. Kopl tuto skutečnost opakovaně odmítl. Druhý obžalovaný, podnikatel Daniel Rafaj ze Zádveřic-Rakové na Zlínsku, svou vinu už dříve přiznal.
Tři muži jsou obžalováni z ohrožování zdraví závadnými potravinami, původně figurovali mezi 31 lidmi obžalovanými v hlavní větvi metanolové kauzy. Krajský soud ale jejich případy poslal k okresnímu soudu.

Rafajovi i třetímu obžalovanému, Petru Veselému z Uherského Brodu, který byl Rafajovým zákazníkem, hrozí až desetileté vězení, Koplovi dvouleté. Kopl si podle obžaloby převzal na přelomu srpna a září 2012 za účelem zisku od Vaculy asi 2200 litrů směsi metanolu a etanolu, patřil údajně k největším odběratelům otrávené směsi. Policii se nepodařilo zjistit, jak s ní Kopl naložil. Muži proto hrozí nejvýše dvouletý trest, protože nejsou důkazy, že by poškodil zdraví konzumentů.

Vacula již dříve uvedl, že dodal 40 litrů otrávené směsi Rafajovi a asi 2000 litrů Koplovi. Podle Kopla však Vacula "blábolí nesmysly". Dnes důchodce zopakoval, že měl s Vaculou pracovní vztah, jezdil s ním coby dopravce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Teplicích vraždil cizinec? Policie zadržela podezřelého, dopadla i…

19.12.2018 10:28 Ústečtí krajští kriminalisté zadrželi člověka podezřelého z vraždy mladé ženy, jejíž tělo bylo…

Rychlá a připravená akce. Policie zveřejnila video z přepadení v teplickém…

18.12.2018 10:25 Policie již včera večer zveřejnila video z přepadeného klenotnictví v Teplicích. Za vyloupením…

Cizinec loupil ve Velkém Meziříčí, na prodavačku tasil vystřelovací nůž

18.12.2018 08:54 Soud poslal do vazby dvaačtyřicetiletého Rumuna, který podle policie v srpnu loupil ve Velkém…

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama