Soud potvrdil doživotní tresty pro hlavní míchače smrtícího alkoholu

Olomouc - Doživotní tresty pro dva hlavní míchače v kauze metanol Tomáše Křepelu ze Zlína a Slováka Rudolfa Fiana zůstávají v platnosti. Vrchní soud v Olomouci dnes zamítl jejich odvolání.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Doživotí za obecné ohrožení jim loni v květnu uložil zlínský krajský soud, muži se proti tomu ale na místě odvolali. Dnešní rozsudek je pravomocný. Kvůli jedovatému alkoholu zemřely desítky lidí.

Metanolová aféra začala 3. září 2012. Obžaloba hlavním aktérům klade za vinu 38 mrtvých a dalších 79 intoxikovaných včetně lidí s trvale poškozeným zdravím. Krajský soud jednání deseti lidí obžalovaných v hlavní větvi kauzy kvalifikoval jako obecné ohrožení. Osmi zbývajícím uložil tresty od osmi do 21 let. Trest, 15 let, přijal jen hlavní distributor směsi Jiří Vacula. Případy sedmi prodejců a distributorů ale vrchní soud vrátil již dříve zpět do Zlína.

Šest z deseti lidí bylo původně obžalováno z ohrožování zdraví závadnými potravinami, pět z nich se sazbou pět až 12 let, šestému hrozilo až osm let. Krajský soud jim ale kvalifikaci zpřísnil. Vysoké tresty odůvodnil mimo jiné tím, že mají odradit budoucí pachatele podobné trestné činnosti. Důvod, proč vrchní soud po odvolání obžalovaných i státního zástupce případy sedmi lidí vrátil krajskému, znám není. Rozhodnutí nebylo stranám dosud doručeno.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama