Útok kyselinou: Pachová stopa a skvrna na botě. Usvědčí ho?

Plzeň - Pachová stopa a skvrna na botě, to jsou hlavní důkazy státního zástupce Martina Rykla proti taxikáři Janu D., na kterého minulý týden podal obžalobu pro pokus vraždy. Muž podle policistů polil svoji expřítelkyni kyselinou a trvale ji oslepil. O důkazech informuje dnešní Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Devětatřicetiletý muž je podezřelý, že v listopadu 2013 v Plzni polil svoji bývalou přítelkyni kyselinou sírovou a způsobil jí vážná poranění, při kterých trpěla strašlivými bolestmi. Státní zástupce Martin Rykl je přesvědčen, že Jan D. si žíravinu opatřil v úmyslu 25letou Martinu P. usmrtit, protože se nedokázal vyrovnat s rozchodem.

Podle obžaloby si osudný den na ženu počíhal před domem, kde bydlela u svého nového přítele. Když ráno nastupovala do auta, vychrstl na ni třiatřiceti procentní roztok kyseliny a pak z místa utekl. Martina skončila v nemocnici, měla poleptaný obličej, krk, ruce i nohy. Kyselina se ženě dostala i do zažívacího traktu, jak ji v leknutí polkla. Dodnes má zdravotní komplikace, je slepá a psychicky zlomená.

Rykl v obžalobě uvedl, že obvinění je založeno na nepřímých důkazech, které do sebe zapadají a tvoří uzavřený řetězec. Upozorňuje především na shodu pachového vzorku obžalovaného s pachovými stopami odebranými z vnější kliky vozidla napadené ženy a z chodníku i míst před domem, kde k útoku došlo.

Dalším důležitým důkazem je podle státního zástupce skvrna na jedné z bot, které Jan D. vydal ke zkoumání policii při domovní prohlídce. "Rozbor prokázal přítomnost síranových aniontů, což svědčí o jejím znečištění právě kyselinou sírovou. Vydané boty svým popisem zcela korespondují s tím, jak popsala poškozená boty útočníka," napsal Rykl v obžalobě.

Zmiňuje také výpověď svědkyně a její popis muže postávajícího krátce před útokem u domu, který odpovídá popisu Jana D. Mezi klíčové svědky patří i žena, u které obžalovaný sháněl žíravinu. Té se nejprve svěřil, že mu zahnula přítelkyně. "Ptal se mě, jestli bych mu nemohla sehnat nějakou silnou dezinfekci. Chtěl něco hodně žíravého. Říkal, že to potřebuje na odpady," uvedla pro Právo žena, která pracuje v nemocnici.

Témata: krimi | útok
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama