Útok kyselinou: Pachová stopa a skvrna na botě. Usvědčí ho?

Plzeň - Pachová stopa a skvrna na botě, to jsou hlavní důkazy státního zástupce Martina Rykla proti taxikáři Janu D., na kterého minulý týden podal obžalobu pro pokus vraždy. Muž podle policistů polil svoji expřítelkyni kyselinou a trvale ji oslepil. O důkazech informuje dnešní Právo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Devětatřicetiletý muž je podezřelý, že v listopadu 2013 v Plzni polil svoji bývalou přítelkyni kyselinou sírovou a způsobil jí vážná poranění, při kterých trpěla strašlivými bolestmi. Státní zástupce Martin Rykl je přesvědčen, že Jan D. si žíravinu opatřil v úmyslu 25letou Martinu P. usmrtit, protože se nedokázal vyrovnat s rozchodem.

Podle obžaloby si osudný den na ženu počíhal před domem, kde bydlela u svého nového přítele. Když ráno nastupovala do auta, vychrstl na ni třiatřiceti procentní roztok kyseliny a pak z místa utekl. Martina skončila v nemocnici, měla poleptaný obličej, krk, ruce i nohy. Kyselina se ženě dostala i do zažívacího traktu, jak ji v leknutí polkla. Dodnes má zdravotní komplikace, je slepá a psychicky zlomená.

Rykl v obžalobě uvedl, že obvinění je založeno na nepřímých důkazech, které do sebe zapadají a tvoří uzavřený řetězec. Upozorňuje především na shodu pachového vzorku obžalovaného s pachovými stopami odebranými z vnější kliky vozidla napadené ženy a z chodníku i míst před domem, kde k útoku došlo.

Dalším důležitým důkazem je podle státního zástupce skvrna na jedné z bot, které Jan D. vydal ke zkoumání policii při domovní prohlídce. "Rozbor prokázal přítomnost síranových aniontů, což svědčí o jejím znečištění právě kyselinou sírovou. Vydané boty svým popisem zcela korespondují s tím, jak popsala poškozená boty útočníka," napsal Rykl v obžalobě.

Zmiňuje také výpověď svědkyně a její popis muže postávajícího krátce před útokem u domu, který odpovídá popisu Jana D. Mezi klíčové svědky patří i žena, u které obžalovaný sháněl žíravinu. Té se nejprve svěřil, že mu zahnula přítelkyně. "Ptal se mě, jestli bych mu nemohla sehnat nějakou silnou dezinfekci. Chtěl něco hodně žíravého. Říkal, že to potřebuje na odpady," uvedla pro Právo žena, která pracuje v nemocnici.

Témata: krimi | útok
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

74letý senior napadl ve Vysokém Mýtě dva lidi, jsou vážně zranění

13.08.2020 16:50 Muž a žena středního věku utrpěli ve středu večer zranění při napadení ve Vysokém Mýtě. Z útoku je…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama