Útok kyselinou: Pachová stopa a skvrna na botě. Usvědčí ho?

Plzeň - Pachová stopa a skvrna na botě, to jsou hlavní důkazy státního zástupce Martina Rykla proti taxikáři Janu D., na kterého minulý týden podal obžalobu pro pokus vraždy. Muž podle policistů polil svoji expřítelkyni kyselinou a trvale ji oslepil. O důkazech informuje dnešní Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Devětatřicetiletý muž je podezřelý, že v listopadu 2013 v Plzni polil svoji bývalou přítelkyni kyselinou sírovou a způsobil jí vážná poranění, při kterých trpěla strašlivými bolestmi. Státní zástupce Martin Rykl je přesvědčen, že Jan D. si žíravinu opatřil v úmyslu 25letou Martinu P. usmrtit, protože se nedokázal vyrovnat s rozchodem.

Podle obžaloby si osudný den na ženu počíhal před domem, kde bydlela u svého nového přítele. Když ráno nastupovala do auta, vychrstl na ni třiatřiceti procentní roztok kyseliny a pak z místa utekl. Martina skončila v nemocnici, měla poleptaný obličej, krk, ruce i nohy. Kyselina se ženě dostala i do zažívacího traktu, jak ji v leknutí polkla. Dodnes má zdravotní komplikace, je slepá a psychicky zlomená.

Rykl v obžalobě uvedl, že obvinění je založeno na nepřímých důkazech, které do sebe zapadají a tvoří uzavřený řetězec. Upozorňuje především na shodu pachového vzorku obžalovaného s pachovými stopami odebranými z vnější kliky vozidla napadené ženy a z chodníku i míst před domem, kde k útoku došlo.

Dalším důležitým důkazem je podle státního zástupce skvrna na jedné z bot, které Jan D. vydal ke zkoumání policii při domovní prohlídce. "Rozbor prokázal přítomnost síranových aniontů, což svědčí o jejím znečištění právě kyselinou sírovou. Vydané boty svým popisem zcela korespondují s tím, jak popsala poškozená boty útočníka," napsal Rykl v obžalobě.

Zmiňuje také výpověď svědkyně a její popis muže postávajícího krátce před útokem u domu, který odpovídá popisu Jana D. Mezi klíčové svědky patří i žena, u které obžalovaný sháněl žíravinu. Té se nejprve svěřil, že mu zahnula přítelkyně. "Ptal se mě, jestli bych mu nemohla sehnat nějakou silnou dezinfekci. Chtěl něco hodně žíravého. Říkal, že to potřebuje na odpady," uvedla pro Právo žena, která pracuje v nemocnici.

Loading...
Témata: krimi | útok
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragický konec pátrání: Muž byl nalezen mrtvý u skály v Adršpachu

20.04.2019 14:34 Pohřešovaný muž z Mladých Buků na Trutnovsku, který byl nezvěstný od konce minulého týdne, byl v…

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama