Policie řeší daňové podvody. Padlo i jméno Krejčíře a Jaromíra Jágra

Praha - Ivan Štípek z Kladenska postavil virtuální firemní impérium, které ze státní pokladny vysálo přes čtvrt miliardy korun, píše server Lidovky.cz. Podle policejního obvinění mu asistoval například někdejší bodyguard Radovana Krejčíře Daniel Macháček nebo bývalý manažer hokejisty Jaromíra Jágra Lubomír Rys.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Lidové noviny daly dohromady listiny a svědectví, díky nimž popisují know-how Štípkovy skupiny. Podle serveru měl Štípek a spol. do podvodů zapojit sedmadvacet firem, z nichž většina neměla ani kancelář. "Využívaly virtuální sídla v takzvaných office housech, kde platily pouze za poštovní schránku," píší vyšetřovatelé v obvinění.

Společnosti nebyly evidované v registru zaměstnavatelů a neplatily zdravotní pojištění ani odvody na sociální zabezpečení.Rovněž nevedly účetnictví a měly jediný reálný výdaj, 20 tisíc korun měsíčně jednatelům. Podle serveru za nic. "Podle policejního obvinění vykazovaly smyšlená daňová přiznání, uváděly vysoké obraty zpravidla ze stavební činnosti a hlavně – nárokovaly si každý měsíc nadměrný odpočet daně z přidané hodnoty. Zpočátku šlo jen desetitisíce korun. Jednou padesát tisíc, podruhé třeba devadesát," píší Lidovky.

Finanční úřady začaly podezřelé firmy kontrolovat, Macháček ale podle policie zařídil, že zkoumané společnosti přešly na bílé koně a staly se tak nekontaktní a miliony nedostupné. Vyšetřovatelé jsou přesto přesvědčeni, že během čtyř let připravila Štípkova skupina stát o více než čtvrt miliardy korun, konkrétně o 282 milionů korun.

"Mezi obviněnými je Lubomír Rys, mezi sportovními fandy známý jako Čužák. Ano, jde o muže, jenž se patnáct let staral o zázemí hokejisty Jaromíra Jágra. Na soupisce obviněných nadto nechybí ani jeho manželka," upozorňuje server.

"Sebrali ho. Už klidně můžete psát o tom, jak se nevrátíme do extraligy. Každému, kdo zná prostředí a ví, jak to fungovalo, tak je mu jasný, že postup letos nebude," řekl serveru pod příslibem anonymity Čužákův známý. Utajená fáze vyšetřování pak podle LN pak skončila minulé úterý, kdy zásahová jednotka zaskočila Štípka v jeho honosném domě u Kladna. Souběžně policisté vtrhli do dalších 14 domů a kanceláří.

Témata: Policie ČR | daň
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama