Policie řeší daňové podvody. Padlo i jméno Krejčíře a Jaromíra Jágra

Praha - Ivan Štípek z Kladenska postavil virtuální firemní impérium, které ze státní pokladny vysálo přes čtvrt miliardy korun, píše server Lidovky.cz. Podle policejního obvinění mu asistoval například někdejší bodyguard Radovana Krejčíře Daniel Macháček nebo bývalý manažer hokejisty Jaromíra Jágra Lubomír Rys.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Lidové noviny daly dohromady listiny a svědectví, díky nimž popisují know-how Štípkovy skupiny. Podle serveru měl Štípek a spol. do podvodů zapojit sedmadvacet firem, z nichž většina neměla ani kancelář. "Využívaly virtuální sídla v takzvaných office housech, kde platily pouze za poštovní schránku," píší vyšetřovatelé v obvinění.

Společnosti nebyly evidované v registru zaměstnavatelů a neplatily zdravotní pojištění ani odvody na sociální zabezpečení.Rovněž nevedly účetnictví a měly jediný reálný výdaj, 20 tisíc korun měsíčně jednatelům. Podle serveru za nic. "Podle policejního obvinění vykazovaly smyšlená daňová přiznání, uváděly vysoké obraty zpravidla ze stavební činnosti a hlavně – nárokovaly si každý měsíc nadměrný odpočet daně z přidané hodnoty. Zpočátku šlo jen desetitisíce korun. Jednou padesát tisíc, podruhé třeba devadesát," píší Lidovky.

Finanční úřady začaly podezřelé firmy kontrolovat, Macháček ale podle policie zařídil, že zkoumané společnosti přešly na bílé koně a staly se tak nekontaktní a miliony nedostupné. Vyšetřovatelé jsou přesto přesvědčeni, že během čtyř let připravila Štípkova skupina stát o více než čtvrt miliardy korun, konkrétně o 282 milionů korun.

"Mezi obviněnými je Lubomír Rys, mezi sportovními fandy známý jako Čužák. Ano, jde o muže, jenž se patnáct let staral o zázemí hokejisty Jaromíra Jágra. Na soupisce obviněných nadto nechybí ani jeho manželka," upozorňuje server.

"Sebrali ho. Už klidně můžete psát o tom, jak se nevrátíme do extraligy. Každému, kdo zná prostředí a ví, jak to fungovalo, tak je mu jasný, že postup letos nebude," řekl serveru pod příslibem anonymity Čužákův známý. Utajená fáze vyšetřování pak podle LN pak skončila minulé úterý, kdy zásahová jednotka zaskočila Štípka v jeho honosném domě u Kladna. Souběžně policisté vtrhli do dalších 14 domů a kanceláří.

Loading...
Témata: Policie ČR | daň
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama