Muž vyhrožoval strážníkům zastřelením, došla si pro něj zásahovka

Praha - Policejní manévry zažili v úterý večer obyvatelé činžovního domu v Raisově ulici v pražských Dejvicích. Silně podnapilý muž tam v přízemním bytě rušil noční klid a přivolaným strážníkům vyhrožoval zastřelením. Agresivního opilce nakonec zpacifikovala zásahová jednotka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Celou akci odstartovalo oznámení od občanů, kteří si stěžovali na rušení nočního klidu. Hluk vycházel právě z jednoho z přízemních bytů. Když na místo dorazila hlídka strážníků, aby situaci uklidnila, dostalo se jim vulgárního přivítání od podnapilého nájemníka, se kterým byla v bytě i jeho partnerka.

Opilec, který měl podle svědecké výpovědi vypít lahev vodky a měl být i uživatelem drog, začal strážníkům vyhrožovat, že pokud neodejdou, tak je postřílí.

Vzhledem k závažnosti situace byla na místo vyslána zásahová jednotka, jejíž vyjednavač se pokusil rozrušeného muže uklidnit a přimět jej, aby odemkl dveře a legitimoval se. Bohužel vyjednávání se minulo účinkem. Situace však začala pomalu eskalovat, a tak po vyhodnocení všech okolností rozhodl velitel zásahové jednotky o provedení zákroku.

Komando násilím vstoupilo do bytu a za použití zásahové výbušky a donucovacích prostředků agresora zneškodnilo. Podle velitele zásahové jednotky Jaroslava Černého se v bytě nakonec žádná střelná zbraň nenašla. Muž byl ozbrojen pouze nožem. Jeho partnerce se při vyjednávání podařilo z bytu uniknout oknem.

Zadržený muž skončil v péči lékařů záchranné služby. Část ulice byla po dobu zákroku uzavřena a policisté do ní pouštěli pouze lidi, kteří zde měli trvalé bydliště.

Loading...
Témata: krimi
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama