Muž vyhrožoval strážníkům zastřelením, došla si pro něj zásahovka

Praha - Policejní manévry zažili v úterý večer obyvatelé činžovního domu v Raisově ulici v pražských Dejvicích. Silně podnapilý muž tam v přízemním bytě rušil noční klid a přivolaným strážníkům vyhrožoval zastřelením. Agresivního opilce nakonec zpacifikovala zásahová jednotka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Celou akci odstartovalo oznámení od občanů, kteří si stěžovali na rušení nočního klidu. Hluk vycházel právě z jednoho z přízemních bytů. Když na místo dorazila hlídka strážníků, aby situaci uklidnila, dostalo se jim vulgárního přivítání od podnapilého nájemníka, se kterým byla v bytě i jeho partnerka.

Opilec, který měl podle svědecké výpovědi vypít lahev vodky a měl být i uživatelem drog, začal strážníkům vyhrožovat, že pokud neodejdou, tak je postřílí.

Vzhledem k závažnosti situace byla na místo vyslána zásahová jednotka, jejíž vyjednavač se pokusil rozrušeného muže uklidnit a přimět jej, aby odemkl dveře a legitimoval se. Bohužel vyjednávání se minulo účinkem. Situace však začala pomalu eskalovat, a tak po vyhodnocení všech okolností rozhodl velitel zásahové jednotky o provedení zákroku.

Komando násilím vstoupilo do bytu a za použití zásahové výbušky a donucovacích prostředků agresora zneškodnilo. Podle velitele zásahové jednotky Jaroslava Černého se v bytě nakonec žádná střelná zbraň nenašla. Muž byl ozbrojen pouze nožem. Jeho partnerce se při vyjednávání podařilo z bytu uniknout oknem.

Zadržený muž skončil v péči lékařů záchranné služby. Část ulice byla po dobu zákroku uzavřena a policisté do ní pouštěli pouze lidi, kteří zde měli trvalé bydliště.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama