Šílenou honičku s policií v Praze ukončila až střelba a dva zásahy

Praha - Dvacetikilometrovou honičku policie s ujíždějícím autem v pražských ulicích ukončily až výstřely. Ukázalo se, že auto je kradené. Jeho řidič skončil v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Až střelba dnes dopoledne v Praze zastavila ujíždějící osobní auto. Jeho šofér se při svém úprku snažil vytlačit policisty ze silnice a ohrožoval přitom i jiné řidiče nebo chodce. Policisté si auta všimli na křižovatce Kbelská a Kolbenova, protože podle jejich databáze bylo kradené.

Jízda to byla opravdu divoká. Podle policistů trvala honička několik desítek minut a ujíždějící řidič při ní stačil ujet asi dvacet kilometrů. "Čtvrtěmi Kbely, Vinoř, Počernice, Letňany a až v Ďáblicích se ho povedlo policistům zastavit," popsal honičku policejní mluvčí Jan Daněk. Řidič o původu vozu zjevně věděl a bylo mu jasné, že musí policistům ujet nebo bude mít velký problém.

Při zběsilém úprku najížděl i na chodníky, na chodce a s policisty si hrál na kočku a myš. Dokonce poškodil i služební auto policie. "Policisté se v jednu chvíli rozhodli ho zablokovat, řidič se prudce otočil, změnil směr a pokračoval v jízdě na výjezd z Prahy," uvedl policista Michal Bíba. Pak už zřejmě policistům došla trpělivost a rozhodli se vůz zastavit střelbou.

To bylo na uprchlíka moc, protože měli dobrou mušku a vůz opravdu nejméně dvakrát trefili. "Na vozidlo několikrát vystřelili a řidič potom okamžitě zastavil a vzdal se," uvedl mluvčí Daněk. Policisté tvrdí, že jen zázrakem muž nikoho nezranil. Po zadržení skončil v nemocnici.

Loading...
Témata: krimi | Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Ostravě řádil padělatel bankovek, na policii se nakonec udal sám

13.11.2019 09:59 Policie obvinila čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy z padělání bankovek. Od léta vyrobil…

Policie hledá 89letého seniora z Kraslic, nevrátil se z procházky

13.11.2019 08:39 Policie hledá devětaosmdesátiletého muže z Kraslic na Sokolovsku, který v úterý ráno odešel z…

V Újezdu u Prahy našli mrtvého muže. Co se mu stalo nikdo neví

10.11.2019 15:20 Hasiči dnes našli nedaleko své zbrojnice v Újezdu u Průhonic mrtvého muže.

Policie obvinila fanouška Havířova ze smrti muže

08.11.2019 15:51 Policie obvinila v souvislosti se smrtí jednačtyřicetiletého hokejového fanouška Havířova…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama