Muž podezřelý z házení polen na auta je ve vazbě. Jednal v amoku?

Olomouc - Na muže (32), který je podezřelý z házení polen na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku a na Novojičínsku, putuje z psychiatrie do vazby. Byl obviněn z obecného ohrožení, hrozí mu až osm let vězení. K motivu svého činu se nevyjádřil.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vazebním důvodem byla v jeho případě obava z opakování trestné činnosti," řekl soudce přerovského soudu Martin Lýsek. Muž byl dopaden na konci ledna a po zadržení byl přemístěn do psychiatrické léčebny, kde pobýval až do minulého týdne.

"Během vazebního zasedání využil svého práva a nevypovídal. Nevypovídal ani během přípravného řízení," doplnil Lýsek. Také podle žalobce Klimeše se muž při výslechu odmítl vyjádřit ke skutku samotnému a tím pádem i k motivu svého jednání. Podle žalobce je však možné, že jednal pod vlivem drog.

Pachatel na auta útočil 29. ledna ze čtyř míst v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na mosty si dovezl polena, z nichž nejtěžší vážila až 20 kilogramů. Shazoval je na jedoucí auta z mostů, kromě dálnice v okolí Hranic a Bělotína také na silnici I/48 u Starojické Lhoty na Novojičínsku. Poškozeno bylo 28 aut, jeden člověk byl zraněn. Škoda podle policistů přesáhne milion korun.

Podle ředitele moravskoslezské policie Tomáše Kužela zřejmě jednal v amoku. Podle policistů bylo ohrožení tří desítek lidí velké. Dvě z aut, na která pachatel polena házel, navíc převážela dusík.

Podle expertů mohla polena narazit do jedoucího auta na dálnici vahou až několika tun. V případě střetu s osobním vozidlem jedoucím rychlostí 130 kilometrů za hodinu mohla jejich hmotnost dosáhnout až 6642 kilogramů. "Pravděpodobnost způsobení závažného zranění či usmrcení je značná," řekl ČTK Jindřich Frič z Centra dopravního výzkumu.

Témata: krimi | vazba | Dálnice
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvěma mužům hrozí vězení, pěstovali konopí

27.09.2020 12:38 Dvěma mužům ve věku 26 a 29 let hrozí za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a…

Lupič přišel na poštu v Praze s granátem

26.09.2020 15:49 S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice…

Pražská policie zadržela gang. Vyrobil a prodal pervitin za 4,5 milionu

25.09.2020 09:51 Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří podle nich vyrobili a prodali 4,5 kilogramu…

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama